06.03.2017 11:26

A gdyby „Chop Suey!” był utworem Ghosta?

A co jeśli okazałoby się któregoś dnia, że Papa Emeritus to tak naprawdę Serj Tankian?

A gdyby „Chop Suey!” był utworem Ghosta?
foto: kadr z wideo

To jeden z wielu problemów wiążących się z kapelami, w których grają ludzie, o których tożsamości nic nie wiemy. Dopóki jej nam oficjalnie nie potwierdzą - jak np. zrobił to niedawno Martin Persner - możemy snuć najbardziej niewiarygodne domysły, kto tak naprawdę kryje się za maską i pod makijażem.

W przypadku Ghosta doprowadziło to do sytuacji, w której fani na całym świecie zastanawiają się, czy stojący na jego czele Papa Emeritus przypadkiem nie wymienił w międzyczasie składu całego zespołu. A do tego dochodzą jeszcze przecież możliwe zmiany na stanowisku jego samego... O obecnym składzie zespołu będziemy mogli przekonać się na własne oczy 21 kwietnia 2017 w klubie Stodoła w Warszawie.

Jak byście sami zareagowali, gdyby okazało się, że na czele Ghosta stoi tak naprawdę... Serj Tankian? Jeśli wydaje się to Wam absurdalny rozwój wypadków, po wysłuchaniu tego coveru możecie nieco zmienić zdanie. Wszystko dzięki Anthony'emu Vincentowi, którego doskonale znamy z kanału Ten Second Songs.

YouTuber przygotował już sklejkę „Chop Suey!” wykonanego w najrozmaitszych stylach: od Wu-Tang Clan po Michaela Jacksona. To jednak okazało się za mało. Vincent poprosił swoich widzów o pomoc w wybraniu jednej konkretnej estetyki, w której nagra cały kawałek. Wygrał Ghost.

Posłuchajcie sami jak to wypadło w takiej wersji:

Polecamy także Waszej uwadze poprzednie dzieła Anthony'ego Vincenta. Na swoim kanale przerabiał już Taylor Swift na modłę Disturbed czy też Black Sabbath, Sepultury i Def Leppard... Innym razem udało mu się połączyć style Rammsteina, Toola i Cannibal Corpse w autorskim kawałku. Opowiedział nam też w 65 utworach całą historię rocka.

Jak Wam się podoba „Chop Suey!” w stylu Ghosta?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele System of a Down Ghost