27.12.2017 14:38

A gdyby Golec uOrkiestra grała metal? Tak brzmi „Ściernisco” w cięższej wersji

To dopiero rozpierd.... zresztą sami się przekonajcie, jak w takiej wersji brzmi hicior „Ściernisco”.

A gdyby Golec uOrkiestra grała metal? Tak brzmi „Ściernisco” w cięższej wersji
foto: East News

Golec uOrkiestra powstał w 1998 roku i ich folkowo-popowa twórczość szybko przypadła do gustu wielu Polakom - świadczy o tym chociażby wynik 8 platynowych płyt. Takie hity, jak chociażby „Ściernisko” czy „Crazy is my life” zna praktycznie każdy. Młodsze pokolenie zapewne bardziej kojarzy przeróbki utworów, których jest naprawdę sporo w internecie. Oczywiście mowa o Braciach Pierdolec i remiksach, które śmieszą dosłownie każdego.

Sami muzycy chcieli walczyć z heheszkami, ale nieskutecznie, zresztą jest to swego rodzaju dla nich promocja, w końcu teraz o kapeli można usłyszeć jedynie w okresie świątecznym. Właśnie w tym czasie powstał metalowy cover kawałka „Ściernisko”.

Gitarzysta w opisie swojego wideo napisał, że nad tym coverem męczył się parę lat. Sprawdźcie, czy było warto:

A może bracia Golec powinni zastanowić się nad mocniejszymi brzmieniami? W końcu taki cover prezentuje się naprawdę przekonująco, co więcej kawałek otrzymał drugie życie. Podobnie sytuacja wyglądała w przypadku „Bierz co chcesz” Shazzy, „Szalonej rudej” DJ Disco i MC Poloczy czy utworu „Jesteś szalona” formacji Boys. Te właśnie kawałki stały się rockowymi numerami za sprawą YouTubera z kanału Na Metalowo. 

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele