08.03.2017 12:35

A gdyby „Nothing Else Matters” mówiło o wyrywaniu flaków i pożeraniu trzustek?

Pewien YouTuber postanowił połączyć klasyczne ballady Metalliki, Guns N' Roses czy Erica Claptona z dosadnymi tekstami... Cannibal Corpse.

A gdyby „Nothing Else Matters” mówiło o wyrywaniu flaków i pożeraniu trzustek?
foto: kadr z wideo

Wszyscy z nas kojarzą z pewnością takie kawałki jak „Tears in Heaven” Erica Claptona, „Nothing Else Matters” Metalliki czy „Hey There Delilah” Plain White T's. Każdy z nich to dostojna, poruszająca ballady, przyprawiająca o zadumę i nieraz wyciskająca łzy nawet u największych twardzieli.

Co jednak z prawdziwymi metalowcami, dla których to pipczenie dla bab albo po prostu zamulające smęty? YouTuber Steve Terreberry postanowił dodać do tych kompozycji z pozoru zupełnie nieprzystające teksty, zaczerpnięte wprost z poezji Paula Mazurkiewicza - głównego tekściarza Cannibal Corpse.

Teksty tej klasycznej kapeli deathmetalowej należą do wyjątkowo brutalnych i obscenicznych, co wielokrotnie sprawiało problemy zespołowi, choćby na rynku wydawniczym. Według YouTubera dają jednak mnóstwo frajdy i wciągają swoimi krwawymi wizjami, postanowił więc je wykorzystać w ten nietypowy sposób...

Teraz wyobraźcie sobie, że przejmująca ballada Erica Claptona wcale nie opowiada o jego tragicznie zmarłym, czteroletnim synku. To historia o rozbiórce ciał, wyrywaniu przełyku i gotowaniu ludzkich mózgów. „Nothing Else Matters” nie jest wzruszającym tekstem Jamesa Hetfielda, a wyliczanką wyrywanych flaków, łamanych kości i pożerania trzustek.

Oto pełna lista powiązanych w ten sposób utworów:

  • Eric Clapton - „Tears in Heaven” + „Butchered at Birth”
  • Green Day - „Good Ridance (Time of Your Life)” + „Force Fed Broken Glass”
  • Plain White T's - „Hey There Delilah” + „Rancid Amputation”
  • Extreme - „More Than Words” + „Mangled”
  • Guns N' Roses - „Patience” + „Worm Infested”
  • The Who - „Behind Blue Eyes” + „Rabid”
  • Metallica - „Nothing Else Matters” + „Edible Autopsy”
  • Eagles - „Love Will Keep Us Alive” + „Mangled”

Teraz posłuchajcie ich na własne uszy:

Przekonaliście się do twórczości Cannibal Corpse w takim wydaniu? Nie ma za co! Sprawdźcie też na wszelki wypadek, może kawałki kapeli spodobają się Wam jeszcze bardziej wykonane na ukulele bądź w disneyowskiej wersji z Kaczorem Donaldem i spółką.

Czy brutalne teksty Cannibal Corpse pasują do tych pięknych ballad?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Cannibal Corpse