06.03.2017 12:45

A gdyby gitara była głównym instrumentem muzyków disco polo?

Na samą myśl o słuchaniu tego typu produkcji puchną Wam uszy? Wygląda na to, że problem da się rozwiązać odpowiednio wykorzystaną gitarą.

A gdyby gitara była głównym instrumentem muzyków disco polo?
foto: kadr z wideo

W lutym 2016 roku, kiedy na YouTubie pojawił się utwór „Prawdziwa miłość to Ty” grupy Akcent w rockowej wersji, który do tej pory zobaczyło ponad 750 tysięcy osób, można było zacząć się zastanawiać, czy rynkiem muzycznym nie zawładnie za chwilę nowy gatunek - rocko polo.

W ostatnich miesiącach kilkukrotnie okazywało się, że od ciężkiego metalu i rocka do disco polo nie jest wcale aż tak daleko. Wystarczy tylko obejrzeć headbanging na polskim weselu i sprawdzić utwór „Bierz co chcesz” Shazzy w w metalowej wersji. No i nie można oczywiście zapomnieć o najsłynniejszym hicie, który doczekał się mocnej przeróbki - singlu „Jesteś szalona... i metalowa!”.

Tym razem Łukasz Strzeszkowski, gitarzysta oraz wokalista zespołu MO 1990, postanowił na swoim kanale na YouTubie opublikować nieco podrasowane wersje znanych hitów disco polo. Wśród nich znalazły się m.in. „Ona tańczy dla mnie” grupy Weekend, „Moje ciało oszalało” zespołu Cliver, „Przez twe oczy zielone” Akcentu i „Cztery osiemnastki” Tomasza Niecika. 

Zobaczcie, jak mu to wyszło.

Jeśli właśnie zakochaliście się w cięższych wersjach weselnych hitów i ciągle Wam mało, to koniecznie sprawdźcie utwór „Miód Malina” rodzeństwa Gwiazdowskich w metalowym wydaniu i zobaczcie, jak „Ruda tańczy jak szalona” w rockowej wersji. Aha, i posłuchajcie, czy Weekend rzeczywiście zrzyna od Bloodhound Gang.

Jak się Wam podobają hity disco polo z ostrzejszym brzmieniem gitary?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Duperele