03.04.2017 15:46

Album „Master of Puppets” wykonany w 2 minuty przez Polaka

Czy słynną płytę Metalliki można skrócić do paru minut? Posłuchajcie, jak może brzmieć taka przeróbka.

Album „Master of Puppets” wykonany w 2 minuty przez Polaka
foto: kadr z wideo

Nie znać tego albumu to grzech - każdy fan metalu powinien kojarzyć tę pozycję, bowiem właśnie dzięki tej płycie thrashmetal trafił do szerszej publiczności. Album ukazał się w 1986 roku, kiedy to również światło dzienne ujrzały takie krążki, jak „Peace Sells... but Who's Buying?” Megadeth czy „Reign in Blood” Slayera.

„Master of Puppets” to niecała godzina thrashmetalowego szaleństwa - czy tak obszerny materiał można skrócić do 2 minut? W sumie takie pomysł nie jest wcale nowy - 75 utworów Lamb of God w 7 minut, 80 utworów Machine Head w 8 minut - to już znamy. Czy jednak cała płyta Metalliki wykonana w krótkim czasie brzmi dobrze?

Jeżeli potrzebujecie szybkiej powtórki z repertuaru kapeli Jamesa Hetfielda to dobrze trafiliście. Sprawdźcie, czy taka wersja ma rację bytu:

Za nagranie odpowiedzialny jest Polak Mateusz Łajczak i YouTuber udowodnił, że w 2 minuty można naprawdę wiele zdziałać. Liczymy na to, że muzyk wpadnie jeszcze na równie błyskotliwe nagrania. Wprawdzie 2-minutowy cover ostatniej płyty Metalliki „Hardwired... To Self-Destruct” jest już zarezerwowany, bowiem takie nagranie stworzył Grek Paschalis Theotokis, ale zapewne Łajczak jeszcze zdoła zaprezentować coś równie ciekawego.

Jeżeli chcecie posłuchać jeszcze inne ciekawe covery Metalliki, to polecamy również „Nothing Else Matters” w interpretacji młodego pokolenia, „Atlas Rise” w wykonaniu nastolatek czy swingową wersję „Nothing Else Matters” w wykonaniu Postmodern Jukebox.

Czy „Master of Puppets” to najlepsza płyta Metalliki?

Metallica w Polsce 2018

Z pewnością jednym z koncertowych wydarzeń roku będzie koncert Metalliki w Krakowie, w TAURON Arenie Kraków. Odbędzie się 28 kwietnia 2018. Informację o koncercie podano w marcu 2017, a wejściówki rozeszły się w tempie wprost błyskawicznym – jeszcze w dniu rozpoczęcia ich sprzedaży!

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele