07.03.2017 16:29

„Atlas Rise” Metalliki w wykonaniu nastolatek

Młode uzdolnione bestie wzięły na warsztat kawałek z najnowszej płyty thrashmetalowej grupy i pokazały, że grają nie gorzej niż muzycy Metalliki.

„Atlas Rise” Metalliki w wykonaniu nastolatek
foto: kadr z wideo

Coraz młodsi sięgają po instrumenty i w zatrważająco szybkim tempie zaczynają wymiatać na gitarach czy perkusji. Czy te dzieci mają w ogóle czas na oglądanie kreskówek czy grę w piłkę? John Petrucci uważa, że urwisy mają ułatwioną sytuację, bo mogą obejrzeć nagrania na YouTubie i dzięki temu widzą na czym w ogóle polega gra na instrumentach. Nie potrzeba książek czy nauczycieli - wystarczy baczna obserwacja wideo z muzycznym gigantem.

Niejednokrotnie pisaliśmy o uzdolnionych dzieciach i w sumie chyba nigdy nie przestaniemy, bo ciągle pojawiają się kolejni młodzi zawodnicy, którzy wymiatają w rockowym repertuarze. Jeszcze w 2015 roku przedstawiliśmy uzdolnione nastolatki, które choć były mniejsze od swoich instrumentów muzycznych to dały sobie radę z repertuarem Metalliki i numerem „Enter Sandman”.

Dziewczyny nieco już podrosły, ale nadal lubią grać Metallicę, co też udowodniły biorąc na warsztat numer z najnowszej płyty grupy zatytułowanej „Hardwired... To Self-Destruct”. Posłuchajcie, jak nastolatki wymiotły w utworze „Atlas Rise”:

Daniela, Paulina i Alejandra pochodzą z Meksyku i ich zespół nazywa się The Warning. 27 marca 2017 roku kapela wyda najnowszy album „XXI Century Blood”, więc jak widać dziewczyny nie zwalniają tempa.

Serce się raduje, gdy obserwuje się jak wiele dzieciaków sięga po metalowy i rockowy repertuar znanych kapel. Małe urwisy chętnie wykonują numery Slipknota, szkraby nie boją się też twórczości The White Stripes, Dream Theater czy Rammsteina. Może rock nie umrze, skoro tyle urwisów gra rockowe standardy?

Jak oceniacie nastolatki w repertuarze Metalliki?

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele