08.05.2017 17:11

„B.Y.O.B.” System of a Down zagrany na wiolonczeli

Rob Scallon tym razem wziął się za wiolonczelę i pokazał, że na tym instrumencie również potrafi nieźle wymiatać.

„B.Y.O.B.” System of a Down zagrany na wiolonczeli
foto: kadr z wideo

Ile można słuchać coverów System of a Down? W sumie można i to w nieskończoność. „Chop Suey!” w wersji stylizowanej na zespół Ghost czy w kościelnej aranżacji... oczywiście można tak wyliczać i wyliczać... dopóki człowiek to robi powstają nowe i oto jeden z nich.

Roba Scallona chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Utwór Cannibal Corpse wykonany na ukulele, metal zagrany na harfie czy utwory Metalliki zaprezentowane w 4 minuty - to tylko część jego dokonań. Tym razem YouTuber wziął się za wiolonczelę i repertuar System of a Down.

Czy sądziliście, że ten instrument nada się do wykonania metalowego repertuaru? Wszystko zaczęło się w eleganckiej restauracji, gdzie artyści mieli stworzyć odpowiednią muzyczną otoczkę. Sprawy jednak wymknęły się spod kontroli...

Sprawdźcie zatem, jak brzmi „B.Y.O.B.” zagrany na wiolonczeli:

Nie jest to oczywiście pierwsza próba połączenia świata muzyki klasycznej z mocniejszymi brzmieniami. Wiolonczeliści z 2Cellos nieraz pokazali, że na tym instrumencie można zagrać dosłownie wszystko - zarówno „The Show Must Go On” grupy Queen, jak również połączyć utwór Led Zeppelin z Beethovenem.

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Rob Scallon #System of a Down