01.09.2016 12:07

Basowy pojedynek muzyków Mastodona i Hellyeah

Panowie postanowili w końcu udowodnić kto jest najlepszy. Sprawdźcie.

Basowy pojedynek muzyków Mastodona i Hellyeah
foto: kadr z wideo

Każdy basista wie, że nie jest łatwo dogadać się z innymi muzykami. Uważają Cię za kogoś gorszego, bo niby co to za instrument, który ma tylko kilka strun i niemiłosiernie nisko dudni.

Dziewczyny kleją się zawsze do wokalisty albo do gitarzysty, zaś na sekcję rytmiczną w ogóle nie zerkają. Jak żyć, gdy basiści są tak niedoceniani w środowisku muzycznym? Całe szczęście nie wszyscy mają takiego pecha i można wyliczyć basistów, którzy odnoszą spore sukcesy i mają się czym pochwalić zarówno jeśli chodzi o warsztat jak również liczbę wygranych plebiscytów i konkursów.

Jako przykład można podać Troya i Kyle'a Sandersów. Panowie grają odpowiednio w zespołach Mastodon oraz Hellyeah i zapewne nie raz chcieli się dowiedzieć, który z nich jest lepszy. W końcu doszło do pojedynku między braćmi.

Muzycy włożyli w to całe swoje serce, a zwycięzcą został... zresztą sami zobaczcie:

Nagranie jest oczywiście reklamą wzmacniaczy, ale trzeba przyznać, że takie wideo z przymrużeniem oka jest o wiele lepsze niż nudne reklamy. Jednoznaczne określenie, który muzyk jest lepszy to trudne zadanie, bo w końcu każdy z nich zna się na swojej sztuce i świetnie się sprawdza w kapeli.

Zresztą nie jest to pierwsza taka typu współpraca Troya Sanders z firmą Orange Amplifiers. Jeszcze w 2013 muzyk wziął udział w nagraniu reklamy:

Troy Sanders obecnie zaangażował się w supergrupę Gone is Gone, jak również przygotowuje nową płytę Mastodonu. Jego brat natomiast wraz z kapelą wydał 3 czerwca 2016 roku krążek „Unden!able”. Na albumie znalazł się cover utworu Phila Collinsa, w którym wykorzystano nagranie partii gitarowej wykonanej przez Dimebaga Darrella.

Jak więc widać panowie mają pełne ręce roboty, ale dają radę również znaleźć czas na małe muzyczne wygłupy.

Jak oceniacie basowy pojedynek muzyków grup Mastodon i Hellyeah?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Mastodon