22.01.2016 16:55

Britney Spears fanką grupy Chemia?

O popowych wykonawcach mówi się, że nie mają gustu muzycznego skoro tworzą takie, a nie inne utwory. Czy jednak Britney Spears przeszła na rockową stronę mocy?

Britney Spears fanką grupy Chemia?
foto: materiały prasowe + Miszcz Pejnta

Wokalistka już raz zadeklarowała, że „kocha rock'n'roll” tworząc cover grupy Joan Jett & the Blackhearts. Czy teraz dała tego kolejny dowód publikując na swoim Instagramie grafikę zdobiącą ostatnią płytę polskiego zespołu Chemia?

Jedyny problem w tym, że artystka nie pokusiła się o opatrzenie zdjęcia żadnym komentarzem. Pominęła również nazwę kapeli i krążka. Zwrócili na to również muzycy Chemii, którzy w poście na Facebooku pogratulowali Tomaszowi Alenowi Koperze, czyli twórcy tej grafiki:

Gdyby ktoś zaczął się zastanawiać czy cała sytuacja zakończy się wspólną trasą koncertową, to zespół już zdążył zapewnić, że do czegoś podobnego raczej nie dojdzie:

post

Muzycy przyznali, że nie spodziewali się podobnej wiadomości i tego, że Britney Spears kiedykolwiek im się przysłuży w ten sposób. Dodali również, że sami nie mieli z tym nic wspólnego. Wokalista Chemii, Łukasz Drapała, powiedział serwisowi Antyradio.pl, że dowiedział się o wszystkim przez przypadek:

"

Ktoś po prostu oznaczył profil naszego zespołu w komentarzach na Instagramie. Nie możemy wyjść ze zdziwienia, które podszyte jest dużą dawką wdzięczności. Odbiorcy Britney Spears są zupełnie inni od naszych, a sytuacja przypomina występ Dody ze Slashem, ale nie widzimy w tym nic negatywnego, a raczej przesympatycznego. Pozostaje nam być wdzięcznymi, bo być może uda nam się dotrzeć do nowych odbiorców. Muzyka w końcu nie zna żadnych granic. "

Płyta „Let Me” trafiła na sklepowe półki 18 września 2015 roku. Krążek w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie pojawi się już za kilkanaście dni. Album promują takie kawałki, jak „She”, „Fun Gun” czy „I Love You So Much”.

Myślicie, że Britney Spears polubiłaby muzykę Chemii?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Chemia