05.12.2018 13:28

Bruce Dickinson zaśpiewał "Bohemian Rhapsody" z operową śpiewaczką

Hiszpańska śpiewaczka operowa Montserrat Caballé wydała płytę, na której zaśpiewała z wokalistą Iron Maiden w coverze hitu Queen.

Bruce Dickonson
foto: Romana Makówka/Antyradio.pl

Montserrat Caballé poznała Freddiego Mercury'ego za sprawą albumu "Barcelona", który nagrali razem z wokalistą. Tytułowa piosenka z płyty towarzyszyła sportowcom w Letnich Igrzysk Olimpijskich w 1992 w Barcelonie. Połączenie muzyki poważnej z rozrywkową spodobało jej się na tyle, że współpracowała później z innymi popularnymi muzykami. Wśród nich pojawił się także wokalista Iron Miaden.

Bruce Dickinson śpiewa "Bohemian Rhapsody"

W 1997 roku Montserrat Caballé wydała album "Friends For Live". Na płycie hiszpańskiej śpiewaczki operowej znalazł się także hołd dla Freddiego Mercury'ego w postaci utworu Queen "Bohemian Rhapsody". Kobieta stwierdziła, że numer najlepiej zabrzmi w wyjątkowym duecie, do którego zaprosiła wokalistę Iron Maiden, Bruce'a Dickonsona. Na płycie pojawił się także utwór z udziałem hard rockowej grupy Gotthard. 

Po wielkim sukcesie filmu o wokaliście Queen, swoją drugą młodość przeżywa także tytułowy hit grupy. Po raz kolejny wrócił na Listę Billboardu i doczekał się wielu ciekawych interpretacji. Cover Queen wykonał hiszpański zespół metalowy, a także pojawił się w popularnym serialu "Synowie Anarchii"

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Queen Bruce Dickinson