15.12.2015 10:54

Były gitarzysta Megadeth uczy grać 10-latkę

Czy dzieciak może przewyższyć mistrza? Ta Japonka kolejny raz udowodniła, że potrafi grać na instrumencie nie gorzej, niż profesjonalni muzycy...

Były gitarzysta Megadeth uczy grać 10-latkę
foto: kadr z wideo

Już nieraz mogliśmy się przekonać, że młodzi potrafią dać czadu, aż znanym artystom szczęki opadają. Teraz jeden z wirtuozów gitary postanowił pouczyć swoją następczynię i okazał się mieć całkiem dobre podejście do dzieci. Muzyk dał krótką lekcję gry na instrumencie 10-letniej dziewczynce o pseudonimie Li-sa-X, która zawojowała internet swoimi umiejętnościami.

Nagranie, w którym Marty Friedman uczy dziewczynkę, jest zapowiedzią wywiadu z muzykiem oraz jego młodą artystką w programie Masters in Mechanics, który skupia się na technice gry na gitarze.

Prowadzi go Troy Grady, który zauważył, że uczennica była bardzo zdolna:

"

Kiedy zasugerowałem, żeby nauczył ją swojego charakterystycznego arpeggio, interakcja między nimi była natychmiastowa. Marty zagrał linijkę, potem ona ją powtarzała, ale z nieco inną artykulacją. Następnie on wyolbrzymiał ruchy, których od niej oczekiwał, a jej się to udawało. Obserwowanie tego było fascynujące. "

Zobaczcie, jak przebiegła lekcja muzyki z Martym Friedmanem:

Troy Grady stwierdził, że problemem było, by Li-sa-X nie krępowała się wielu kamer. Jednak Marty okazał się świetnym nauczycielem:

"

To Friedman przyszedł z ratunkiem. Użyczył swoich lingwistycznych oraz gitarowych supermocy i zachował się jak dawny wychowawca letniego obozu. Jest on bardzo naturalny z dziećmi. "

Dziewczynka jeszcze w 2013 roku w wieku 8-lat zadziwiła wszystkich swoim coverem utworu „Scarified” z repertuaru Racer X. Sam gitarzysta tej kapeli Paul Gilbert był ta tyle zaskoczony profesjonalizmem dziewczyny, że zaprosił ją do swojej szkoły gry na gitarze online całkowicie za darmo.

Obejrzyjcie nagranie, które zachwyciło muzyka:

Li-sa-X co jakiś czas udostępnia nagrania ze swoimi poczynaniami. Ostatnio pisaliśmy o jej wykonaniu „Aviator” zespołu Polyphia, które naprawdę robi wrażenie. Coraz młodsze dzieciaki rozpoczynają karierę muzyczną i tworzą rockowe i metalowe zespoły. Do tego grona można również zaliczyć 12-latka wykonującego covery „Enter Sandman” Metalliki czy „Crazy Train” Ozzy’ego Osbourne'a.

Jak oceniacie byłego gitarzystę Megadeth w roli nauczyciela?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele