09.12.2015 12:30

Chad Smith tworzy sztukę

Perkusista Red Hot Chili Peppers zaprezentował się tym razem od nie do końca muzycznej strony. Zobaczcie kolekcję niecodziennych zdjęć, jaką przygotował z grupą SceneFour.

Chad Smith tworzy sztukę
foto: kadr z wideo / chadsmithart.com

Chad Smith doskonale radzi sobie z graniem na perkusji - co do tego nie ma wątpliwości. Już sama ta umiejętność czyni go artystą, postanowił jednak popchnąć ją do rangi jeszcze wyższej sztuki. Efekty tych starań możemy oglądać w ramach jego debiutanckiej kolekcji artystycznej zebranej pod szyldem „Parallax”.

Teraz oprócz dźwięku swojego instrumentu, muzyk przyłożył dużą wagę do jego wyglądu. Dzięki nowoczesnym technologiom Smith mógł użyć pałeczek perkusyjnych jak pędzla do malowania na płótnie. W przygotowaniu takich świetlnych obrazów pomogła mu grupa artystyczna SceneFour.

Muzyk przedstawia całe przedsięwzięcie jako zupełnie nowe medium:

"

Używam podświetlanych pałeczek, aby zwizualizować ludziom ruch i sposób, w jaki ukazuje charakter perkusisty. To medium w pełni wizualne, co sprawia, że to naprawdę ekscytujące doświadczenie. "

W efekcie współpracy powstało 13 zdjęć - obrazów, które w ściśle limitowanych edycjach można kupić poprzez stronę chadsmithart.com. Każdy z nich został podpisany przez perkusistę i ręcznie numerowany. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na rzecz fundacji Camp Korey zajmującej się poważnie chorymi dziećmi.

Oto kolekcja „Parallax”:

Chad Smith gra na perkusji od siódmego roku życia. W swojej karierze współpracował m.in. z Johnnym Cashem i Foo Fighters. Z samym Red Hot Chili Peppers sprzedał ponad 80 milionów płyt i został wprowadzony do Rock And Roll Hall Of Fame. Muzyk brał już wcześniej udział w akcjach charytatywnych, m.in. przy okazji programu Little Kids Rock.

Poniżej zobaczycie oficjalną zapowiedź całego przedsięwzięcia:

„Parallax” to nie pierwszy projekt artystyczny tego typu organizowany przez SceneFour. Grupa współpracowała wcześniej m.in. z Mickeyem Hartem z Grateful Dead, Carlem Palmerem z Emerson, Lake & Palmer oraz Rickiem Allenem znanym z Def Leppard. Sztuką współczesną zajął się też ex-perkusista Slayera, Dave Lombardo - udało mu się z nią trafić nawet na wystawy.

Jak Wam się podoba sztuka Chada Smitha?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Chad Smith