20.10.2017 13:09

Chór dzieci z podstawówki zaśpiewał „Fear of the Dark” z repertuaru Iron Maiden

Nie jest to może wykonanie na miarę chórków w „Another Brick in the Wall” Pink Floyd, ale dzieciaki z klasykiem Maidenów poradziły sobie całkiem nieźle.

Chór dzieci z podstawówki zaśpiewał „Fear of the Dark” z repertuaru Iron Maiden
foto: kadr z wideo

Dzieci i metal to coś, co na pierwszy rzut oka może się wydać sprzecznością. W końcu ciężka muzyka kojarzy się z ciemnością, diabłem, krwią i innymi okropnościami, a dzieci raczej z niewinnością, czystością i naiwnością. Czasami jednak te dwie sprzeczności wchodzą na kurs kolizyjny i dają nam coś wspaniałego.

Tak stało się w przypadku pewnego chóru z belgradzkiej szkoły podstawowej „Ivo Andrić". Dziecięcy chórek pod kierownictwem Jovany Obradović wykonał podczas szkolnego występu cover utworu „Fear of the Dark” autorstwa Iron Maiden. Wynik jest całkiem uroczy:

Na scenie dzieciakom towarzyszyło trzech gitarzystów, pianista oraz perkusista z formacji RocHoir Kids. Chór, który ubrany jest cały na biało, gdyby wyszedł na ulice mógłby przerazić nawet najtwardszego człowieka na świecie. Ponad trzydzieścioro dzieci w białych ubraniach, nucących Iron Maiden w odpowiedniej scenerii mogłoby zostać nawet potraktowane jako horror klasy B.

Rok wcześniej ten sam chór wykonał również swoją wersję utworu „Heart of Steel" autorstwa grupy Manowar. Wtedy gitarzystów było dwóch, ale za to pojawiły się marakasy:

Dzieci mają przeróżne podejście do metalu. Niektóre kochają muzykę i od najmłodszych lat kultywują tradycje wszczepiane im przez rodziców, ale większa część nie jest z ciężką muzyką za pan brat. Na szczęście, na takie niegrzeczne dzieci też się znajdzie sposób. Jeżeli tylko zaczną się uprzykrzać, to do pomocy można zawołać Pennywise’a z filmu „TO”, który na niewychowane bachorki ma dobrą receptę.  

Kamil Kacperski
Tagi: Iron Maiden Duperele