09.11.2017 16:06

„Closer” Nine Inch Nails zagrane przez Muppety

Przebój grupy Trenta Reznora definitywnie nie powinien się kojarzyć z programem kierowanym głównie dla dzieci. Pech chciał, że jednak komuś wpadł taki mroczny pomysł do głowy.

„Closer” Nine Inch Nails zagrane przez Muppety
foto: materiały prasowe + mistrzostwo w pejncie

Muppety i muzyka rockowa to nie są aż tak odległe planety jak na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać. W końcu w show dla dzieci uczestniczyli już m.in. Dave Grohl, który zagrał „Learn to Fly”, czy Jack White, który zaprezentował najmłodszym „You Are the Sunshine of My Life” wykonywany w oryginale przez Steviego Wondera. Sama Miss Piggy zaśpiewała za to przebój „Hello” Adelle.

Tym razem jest jednak najmroczniej. Zapnijcie pasy i przygotujcie się na prawdziwy „Throwback Thursday” ponieważ wracamy dzisiaj aż do 2009 roku, czyli do czasów kiedy jeszcze były gimnazja, system Android na telefonach dopiero raczkował, a większość Polaków używała jeszcze Naszej Klasy i Gadu-Gadu aby pozostać w kontakcie ze znajomymi:

Reznor nie krył nigdy swojego zainspirowania Muppetami, a zwłaszcza Miss Piggy. Dowodem na to może być utwór z płyty „The Downward Spiral” zatytułowany „Piggy”, który jest według nas jasnym odniesieniem do przyjemnej pluszowej świnki z Muppetów. Oczywiście też sam utwór „Closer” ma dużo wspólnego ze zwierzętami. Lider Nine Inch Nails śpiewa w końcu, że chce „cię jeb*ać jak zwierzę”, co jest definitywnie nawiązaniem do relacji między żabą Kermitem a świnką Miss Piggy.

Oczywiście cały poprzedni akapit jest zmyślony i nie zawiera żadnego prawdziwego zdania. No, oprócz tego, że Nine Inch Nails faktycznie mają w dyskografii album „The Downward Spiral”, a na tym albumie naprawdę znajduje się utwór „Piggy”. Reszta jest tylko i wyłącznie inwencją twórczą autora tego tekstu.

A wam jak się podoba muppetowa wersja „Closer”?

Kamil Kacperski