14.10.2016 10:08

Clown ze Slipknota miał zostać Mimem?

Wizerunek klaunów ostatnio mrozi krew w żyłach ze względu na incydenty, które mają miejsce w USA. Czy z tego powodu muzyk Slipknota zamierzał zmienić swój pseudonim?

Clown ze Slipknota miał zostać Mimem?
foto: Scott Kirkland / PictureGroup / East News; Никита Капранов, CC-BY-SA-3.0

W Stanach Zjednoczonych pojawiła się plaga klaunów i nie jest to wcale głupi żart. Policja co rusz odnotowuje kolejne incydenty związane ze straszeniem dzieci czy napadami z bronią, w których uczestniczą ludzie w dziwnych przebraniach.

Klaun choć pierwotnie miał śmieszyć dzieciaki w cyrku stał się potworem z koszmarów nocnych i horrorów. Teraz jednak błazen wyszedł na ulice i sieje postrach. Incydenty zaczęły się pojawiać w sierpniu 2016 i niestety kolejne tego typu zajścia miały miejsce również w Wielkiej Brytanii, Kanadzie czy Australii.

Siłą rzeczy wiele osób ma teraz jeszcze większą niechęć do wymalowanych błaznów. Corey Taylor w komediowym programie BBC2 zatytułowanym „No Such Thing As The News” powiedział, że ze względu na te wydarzenia Clown postanowił zmienić swój pseudonim:

"

Nawet nasz drogi Clown zdegradował siebie do Mima, aby zdystansować się od tych hedonistycznych sobowtórów, aż droga będzie wolna. Pamiętaj, prawdziwy klown nie potrzebuje noża, żeby budzić grozę - tylko kija i zimnego spojrzenia. "

Teraz wyobraźcie sobie zamiast Clowna walącego pałkami w bębny pełnego gracji mima, który będzie udawać, że znajduje się przed nim szyba:

Słowa Taylora zostały potraktowane poważnie i sporo dziennikarzy zrobiło z tego oświadczenia sensację. Wokalista Slipknota natomiast miał ubaw po pachy:

W końcu jednak muzykowi nie było już do śmiechu, bowiem kolejne media podłapywały temat zmiany pseudonimu. Taylor napisał zatem na Twitterze, że Klaun pozostanie Klaunem. Był to po prostu żart w programie komediowym.

Jak wiadomo Corey Taylor ma długi język i nigdy nie owija w bawełnę. W konsekwencji nie raz miał pretensje do mediów za przekręcanie jego słów. Tym razem jednak okazało się, że któryś z dziennikarzy ma kiepskie poczucie humoru.

Tymczasem Clown pokazał się z zupełnie innej strony. 3 czerwca 2016 roku odbyła się premiera filmu „Officer Downe” w jego reżyserii. Obraz jest ekranizację komiksu „Man Of Action” napisanego przez Joego Caseya i zilustrowanego przez Chrisa Burnhama. Jest to historia policjanta, który ginie w akcji i powraca zza grobu.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slipknot Corey Taylor