26.04.2019 13:15

Co Niemcy sądzą o Rammsteinie? "Muzycy są bardzo mili"

Czy nasi sąsiedzi kojarzą w ogóle Rammsteina? Zobaczcie, jak wypadła uliczna sonda w Niemczech.

Niemcy o Rammstein
foto: kadr z wideo

Rammstein to jeden z najsłynniejszych niemieckich zespołów, które odniosły sukces poza granicami swojego kraju. Kapela ma wielu wiernych fanów, ale również ci, którzy nie słuchają tego typu muzykę, kojarzą zespół z industrialnymi brzmieniami oraz kontrowersyjnymi klipami, w których nie brakuje seksu oraz przemocy.

Co Niemcy sądzą o Rammsteinie? "Muzycy są bardzo mili"

Kanał Easy German po obejrzeniu teledysku Rammsteina do singla "Deutschland" postanowił zapytać Niemców o ich zdanie na temat kapeli. Okazało się, że wielu przechodniów zna zespół, chociaż niekoniecznie lubi taką muzykę. Niemcy kojarzą zespół z widowiskowym scenicznym show, jak również zdają sobie sprawę, że formacja jest bardziej znana za granicą niż w ich kraju. Jeden z respondentów zwrócił również uwagę, że Rammstein bardzo podkreśla swoją "niemieckość" i uważa to za spory atut.

Rammstein - polski cover Deutschland
Rammstein - polski cover Deutschland
Przeczytaj także Polscy YouTuberzy nagrali cover "Deutschland" Rammsteina

Co ciekawe, pewna kobieta zdradziła, że jej znajomy kupił mieszkanie, które znajdowało się w tym samym budynku, co sala prób Rammsteina i muzycy okazali się całkiem miłymi osobami. Ekscytujecie się nowymi piosenkami Rammsteina? Większość Niemców nie śledzi poczynań kapeli i sami prowadzący zdziwili się, że mało kto obejrzał klip "Deutschland".

Rammstein Rosja
Rammstein Rosja
Przeczytaj także Oto rosyjska odpowiedź na teledysk Rammstein "Deutschland"

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Zespół w maju 2019 wyruszy w trasę obejmującą stadionowe koncerty. Zespół przygotował coś naprawdę spektakularnego do zaprezentowania na jeszcze większych scenach. Rammstein wystąpi w Polsce już 24 lipca 2019 w Chorzowie na stadionie Śląskim.

Tagi: Duperele Rammstein