01.02.2018 16:46

Code Orange do gitarzysty Of Mice And Men: Jedz g*wno

Między muzykami tych dwóch amerykańskich zespołów metalcore’owych doszło do wyjątkowo szczeniackiej pyskówki na Twitterze. Panowie, dorośnijcie!

Code Orange do gitarzysty Of Mice And Men: Jedz g*wno
foto: kadr z wideo, Pixabay

Hardcore’owo-metalcore’owy zespół Code Orange z Pittsburgha spotkało niedawno nie lada wyróżnienie. Jego utwór „Forever” został nominowany do nagrody Grammy w kategorii Best Metal Performance (Najlepsze wykonanie metalowe). Na gali 28 stycznia 2018 statuetkę w tej kategorii przyznano co prawda Mastodonowi, ale i tak Code Orange mają powody do satysfakcji.

Niestety, nie wszyscy cieszyli się z sukcesu kapeli z Pensylwanii. Alan Ashby, gitarzysta i wokalista Of Mice And Men uważa, że muzyka na najnowszym krążku Code Orange, „Forever” zbytnio przypomina dokonania zespołu metalcore’owego Norma Jean, szczególnie z jego dwóch pierwszych płyt „Bless The Martyr And Kiss The Child” and „O’ God The Aftermath”, odpowiednio z 2002 i 2005 roku. Na Twitterze napisał:

"

Jeśli Code Orange powinien dostać Grammy, to czy Norma Jean powinna dostać Grammy w przeszłości? "

Zespół poczuł się przez Ashby’ego zaatakowany i odpisał mu w wulgarnym tonie:

"

Jedz g*wno. "

W kolejnych tweetach muzyk Of Mice And Men tłumaczył, że nie chciał „dissować” Code Orange, a jedynie wykazać podobieństwo z nagraniami Normy Jean. Chwilę później pozwolił sobie jednak na kolejną złośliwość:

"

Raz widziałem ich z boku sceny, jak basista wyrzucił swój bas, a potem wrzeszczał na Phila Manansalę [gitarzystę Of Mice And Men], żeby dał mu nowy. Hahahaha! Musiałem bronić mojego ziomka. To było SŁABE! "

Tym razem Code Orange odpisał trochę łagodniej, ale nadal bardzo wrednie:

"

Gadaj sobie dalej. "

Jak oceniacie taką dyskusję dorosłych, profesjonalnych muzyków?

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele