12.10.2017 16:13

Conchita Wurst zaśpiewała cover „Purple Rain”

Słynny utwór Prince'a doczekał się coveru w wykonaniu kontrowersyjnej artystki. Jak prezentuje się ta wersja?

Conchita Wurst zaśpiewała cover „Purple Rain”
foto: kadr z wideo

Zjawisko drag queen istnieje już od lat, ale to właśnie Conchita Wurst narobiła szumu, gdy wystąpiła na Eurowizji reprezentując w 2014 roku Austrię i co więcej - wygrała ten konkurs z piosenką „Rise Like a Phoenix”. Za tę kreację sceniczną odpowiada Thomas Neuwirth.

W momencie, gdy wokalista wygrał Eurowizję jego kariera ruszyła z kopyta - jedni go mocno krytykowali, bo kto to widział, żeby facet z brodą przebierał się za kobietę, inni natomiast docenili jego wokalne możliwości. Tak czy siak, wokalista zdobył rozgłos i prężnie działa w branży muzycznej.

Podczas występu na wydarzeniu Starnacht in der Wachau 2017 Conchita Wurst wykonała utwór Prince'a „Purple Rain”. Posłuchajcie, jak wypadł ten cover:

Conchita Wurst nie jest pierwszą drag queen na Eurowizji. Jeszcze w 2007 roku wystąpił ukraiński aktor komediowy, który wykreował postać Verki Serduchki. Zajął wówczas 2. miejsce w konkursie.

Jeśli jednak wasza rockowa dusza nie może znieść takiej muzyki to mamy dla Was zestawienie rockowych i metalowych występów na Eurowizji, a trochę tego było.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele