18.07.2016 13:35

Corey Taylor: Nagrywając „Iowę” byłem nagi i ciąłem się

Wokalista postanowił sięgnąć pamięcią wstecz do czasów, gdy zespół tworzył swój drugi krążek. Szczególnie zapamiętał nagrywanie jednego utworu...

Corey Taylor: Nagrywając „Iowę” byłem nagi i ciąłem się
foto: East News

Wokalista Slipknota lubi opowiedzieć o tym i o tamtym. Corey Taylor przyznał się, że pił własne wymiociny przed Marilynem Mansonem, jak również przypomniał historię, gdy ten biegał przed muzykami Slipknota w samych majtkach.

Wokalista nie wstydził się również zdradzić co i kiedy ćpał. Teraz nadszedł czas na kolejną ciekawą opowieść muzyka. Tym razem wspomniał proces nagrywania albumu „Iowa”, szczególnie tytułowego utworu.

Drugi krążek zespołu ukazał się w 2001 roku i odniósł komercyjny sukces zajmując 3. pozycję na liście Billboard 200.

Album zamyka 15-minutowy numer tytułowy i rejestrowanie właśnie tego kawałka często wspomina:

"

Najlepiej pamiętam jak nagrywałem „Iowę” nago i ciąłem się. "

Nic zatem dziwnego, że reszta ekipy nie zbliżała się wówczas do wokalisty:

"

To była jedyna sytuacja, gdy producent Ross Robinson nie wchodził do budki przeznaczonej do rejestracji wokali. Prawdopodobnie nie czułby się komfortowo ze mną, gdy byłem nagi. "

W jednym z wywiadów perkusista Joey Jordison przyznał, że utwór tytułowy prawdopodobnie jest jednym z najbardziej przerażających numerów i teraz łatwo sobie wyobrazić atmosferę panującą podczas nagrań.

Jak wiadomo cierpienie jest najlepszą weną twórczą. Miejmy jednak nadzieję, że wokalista nie będzie już tak szalał. Tym bardziej, że musi obecnie uważać na swoje zdrowie. Corey Taylor przeszedł bowiem operację kręgosłupa przez co odwołano 12 pierwszych występów zaplanowanych w ramach letniej trasy koncertowej.

Stan wokalisty się polepszył, jednak nie może on uprawiać headbangingu, jak również skakać na scenie. Pierwszy koncert Slipknota po operacji Taylora miał miejsce 28 czerwca 2016 roku w Nashville w stanie Tennessee. Natomiast najbliższy występ kapeli odbędzie się 19 lipca 2016 roku w Toronto.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slipknot Corey Taylor