18.06.2015 12:01

Courtney Love zakazuje wyświetlania filmu o Cobainie

Do dokumentu „Kurt Cobain: Montage of Heck”, wdowa po zmarłym muzyku z chęcią dorzuciła swoje trzy grosze i słowa zachęty do jego obejrzenia. Inaczej ma się sprawa z filmem „Soaked in Bleach” - tym razem pojawiły się pogróżki i pisma od prawników.

Courtney Love zakazuje wyświetlania filmu o Cobainie
foto: Camilla Morandi/REX/East News

Dzieło opowiada historię śmierci wokalisty Nirvany z perspektywy prywatnego detektywa Toma Granta i stawia pytanie o to, czy Courtney Love miała wpływ na śmierć Kurta.

Brett Morgen miał błogosławieństwo Love przy „Kurt Cobain: Montage of Heck” (w końcu sama córka grunge'owej pary była producentem wykonawczym). Benjamin Statler, twórca „Soaked in Bleach”, spotkał się już z jej przekleństwem. Prawnicy Courtney na jej życzenie wystosowali do kin pismo z „prośbą” o niewyświetlanie filmu:

"

Obraz przedstawia wielokrotnie powtarzaną teorię konspiracyjną, która oskarża Panią Cobain o zorganizowanie zabójstwa jej męża, Kurta Cobaina. Fałszywe oskarżenia o kryminalne zachowanie jest oszczerstwem podlegającym pod artykuł 45a kalifornijskiego prawa cywilnego. Jakiekolwiek osądy o tym, że nasza klientka była odpowiedzialna za śmierć Pana Cobaina nie posiadają żadnej wierzytelności. Przeczące temu przedstawienia zostaną uznane za zniesławienie. "

letter

Producenci „Soaked in Bleach” nie pozostawili rozesłanych pism bez odpowiedzi. W swoim oświadczeniu napisali m.in.:

"

Zostaliśmy zaniepokojeni informacją o tym, że prawnicy Courtney Love wysłali list z pogróżkami do kin w całym kraju. Większość dotarła do adresatów zanim można było obejrzeć film, więc zarówno ona, jak i jej sztab też go wtedy jeszcze nie widzieli. Na szczęście nie udało się zastraszyć zbyt wielu kiniarzy. Większość spojrzała na list, jako tchórzliwy atak na wolność wypowiedzi, ekspresji i wyboru, czyli tym czym w istocie jest. "

Odpowiedź producentów na zarzuty ze strony Courtney kwitują te słowa:

"

Pani Love i jej prawnikom wyraźnie nie spodobał się nasz film, który sugeruje ponowne otwarcie dochodzenia w sprawie śmierci Kurta. Powinni oni poszanować Pierwszą Poprawkę i pozwolić ludziom decydować za samych siebie. "

Na tyle, na ile znamy Courtney, możemy być pewni, że nie będzie trzymać języka za zębami.

W „Soaked in Bleach” w rolę Cobaina wcielił się Tyler Bryan. Love została zagrana przez Sarę Scott. W filmie znalazły się wypowiedzi osób, które miały związek ze śledztwem w sprawie morderstwa. Norm Stamper, szef policji w Seattle w latach 1994-2000, mówi w filmie, że ponownie otworzyłby tę sprawę, gdyby miał taką możliwość.

Uważacie, że śledztwo dotyczące śmierci Cobaina powinno być wznowione?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Courtney Love Kurt Cobain