27.02.2018 16:57

Cover „Never Tear Us Apart” INXS w reklamie iPhone’a X o małżeństwach jednopłciowych

Przebój INXS w wykonaniu Courtney Barnett zilustrował reklamę, przygotowaną dla Apple Australia.

Cover „Never Tear Us Apart” INXS w reklamie iPhone’a X o małżeństwach jednopłciowych
foto: kadr z wideo

Bez reklamy i ciągłej obecności w telewizji i internecie nie poradzi sobie nawet największy koncern. Ale giganci nie muszą się już ograniczać do kręcenia spotów, zachwalających jakość ich produktu. Zamiast tego wolą budować pozytywne skojarzenia wokół swojej marki.

Coraz częściej reklamy mają zatem ważną wymowę społeczną i starają się poruszyć swoich odbiorców. Sporo takich reklam można było oglądać przy okazji Super Bowl – na przykład telefonia komórkowa T-Mobile postanowiła promować w swoim filmie równość wszystkich ludzi.

Podobną politykę reklamową przyjmuje Apple. Najnowsza australijska reklama iPhone X porusza kwestię małżeństw jednopłciowych. W spocie pod tytułem „First Dance” można obejrzeć wzruszające obrazki z wesel par tej samej płci, zarówno męskich, jak i kobiecych. Co to ma wspólnego ze smartfonami? Odpowiedź jest prosta – najpiękniejsze chwile można uwiecznić nowym iPhonem.

Reklama przykuwa uwagę także za sprawą ścieżki dźwiękowej. Słychać w niej cover wielkiego przeboju australijskiego zespołu INXS, „Never Tear Us Apart” z albumu „Kick” z 1987. Na potrzeby spotu nagrała ją w akustycznej wersji znana australijska wokalistka indie, Courtney Barnett.

Zobaczcie tę niebanalną reklamę i oceńcie sami:

Przypomnijmy sobie też oryginalną wersję wielkiego przeboju śpiewanego przez Michaela Hutchence'a:

Być może reklama „First Dance” poprawi prestiż iPhone X, którego niedoskonałości bezlitośnie wyśmiali ostatnio w swoich spotach konkurenci, Google i Samsung.

Maciej Koprowicz
Tagi: INXS Duperele