02.07.2015 13:06

Czego słucha Barack Obama?

Życie bez muzyki nie miałoby sensu. Wygląda na to, że Barack Obama wychodzi z takiego samego założenia. Czego prezydent USA słucha o poranku? Sprawdźcie!

Czego słucha Barack Obama?
foto: evhr_01465469/ UPI Photo/ eyevine/ East News

Obstawialiście, że Barack Obama co tydzień chodzi do opery, a w jego słuchawkach rozbrzmiewa tylko muzyka klasyczna? Błąd! Wygląda na to, że Prezydent Stanów Zjednoczonych, zupełnie jak premier Kanady, ma duszę rockmana! Barack Obama przyznał się na Twitterze, że o poranku słuchał... „Lonely Boy” The Black Keys!

foto: Twitter.com/ President Obama

To nie pierwszy raz, kiedy Barack Obama przyznaje głośno, czego słucha. W jednym z wywiadów, którego udzielił w 2008 roku prezydent USA ujawnił, co ma na swoim iPadzie. Znalazły się tam między innymi utwory The Rolling Stones i Boba Dylana. O tym ostatnim Barack Obama powiedział, że jego muzyka jest jedną z jego ulubionych.

"

Najbardziej lubię „Maggie's Farm”. Ta muzyka naprawdę do mnie przemawia. Bob Dylan śpiewa w tej piosence, że chce być sobą, a wszyscy chcą, aby był taki jak inni. "

Na playliście Baracka Obamy z 2008 roku znaleźli się też Miles Davis, John Coltrane, czy Bruce Springsteen.

"

Nie tylko kocham muzykę Springsteena, kocham go też jako człowieka. Jest facetem, który nigdy nie zbacza z wybranej przez siebie ścieżki. Do tego naprawdę wie, kim jest. "

Dlaczego Barack Obama po raz kolejny zdradził, czego słucha? Prezydent Stanów Zjednoczonych na Twitterze co jakiś czas odpowiada na pytania internautów.

Poruszane tematy przeważnie dotyczą polityki i sytuacji gospodarczej kraju. Nie tym razem! Na 12 z możliwych do zadania pytań, kilka było zupełnie niezwiązanych z pełnionym przez prezydenta urzędem.

I tak dowiedzieliśmy się na przykład, że Obama jest fanem Chicago Bulls. Prezydent odniósł się do informacji o przedłużeniu na kolejnych pięć lat kontraktu z występującym na pozycji niskiego skrzydłowego Jimmym Butlerem. Napisał, że popiera tę decyzję.

"

To rewelacyjny zawodnik zarówno w obronie, jak i w ataku. Zakontraktujmy go długoterminowo. Naprzód Byki! "

foto: Twitter.com/ President Obama

To nie koniec nietypowych pytań do prezydenta. Barack Obama został też poproszony o komentarz w sprawie zmienionego przepisu na guacamole. Okazuje się, że „New York Times” na swoich łamach podał ostatnio przepis, w którym oprócz standardowych składników zaproponował dodanie do guacamole zielonego groszku. Według prezydenta ta idea jest nie do przyjęcia.

"

Szanuję „New Your Times”, ale to nie jest dobry pomysł. Cebula, czosnek, ostre papryczki. Klasyka. "

foto: Twitter.com/ President Obama

Dodalibyście coś do playlisty Baracka Obamy?

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Duperele