12.02.2018 17:20

Czego słuchało się 20 lat temu? Rockowe utwory, które były przebojami w lutym 1998

Jak ten czas leci… Przypominamy kawałki, które były wielkimi hitami dokładnie dwie dekady temu.

Czego słuchało się 20 lat temu? Rockowe utwory, które były przebojami w lutym 1998
foto: kadry z wideo

Pamiętacie, co robiliście w 1998 roku? Niektórzy z Was pewnie wtedy chodzili do przedszkola, albo dopiero byli w planach rodziców. Ale z pewnością wielu z Was już wtedy słuchało muzyki. Zapraszamy do muzycznego wehikułu czasu, który przeniesie nas do lutego 1998.

Co zatem było słychać w muzyce? Na listach przebojów rządziły oczywiście utwory popowe. Początek roku należał do Celine Dion i jej utworu „My Heart Will Go On” który wtedy dobiegał z każdej lodówki. W Ameryce hit z filmu „Titanic” rywalizował na listach z „Nice & Slow” Ushera. Z kolei na dyskotekach szalało się w rytm „Mr. Jones” grupy Aqua (tak, to ci od „Barbie Girl”). Trzeba też wspomnieć o „Frozen”, jednym z najlepszych singli Madonny, który ukazał się 23 lutego 1998.

Nas oczywiście interesują utwory rockowe, metalowe i alternatywne. Na tej działce w lutym 1998 też działo się całkiem nieźle. Ten rok nie był może przełomowy dla rocka, ale i tak pojawiło się w nim wiele świetnych utworów. Mamy dla Was 10 wartych przypomnienia kawałków z list przebojów sprzed dokładnie 20 lat – sprawdźcie, czy znacie je wszystkie!

Metallica – „The Memory Remains”

Luty 1998 na rockowej scenie należał do Metalliki. Dwa utwory z albumu „ReLoad” często gościły wówczas w eterze i w telewizji. Kawałek nagrany z Marianne Faithfull ukazał się na singlu już w listopadzie 1997, ale u nas popularność zdobył kilka miesięcy później – na telewizyjnej liście „30 Ton” rywalizował z „Given To Fly” Pearl Jam, „My Heart Will Go On” Celine Dion i „Mocniej” Piaska.

Metallica – „The Unforgiven II”

W tym samym miesiącu na playlisty stacji radiowych trafiła druga część kultowego utworu „Unforgiven”. Singiel ukazał się 23 lutego 1998.

U2 – „If God Will Send His Angels”

W ciągu 20 lat zmieniło się wiele, ale U2 niezmiennie jest na topie. Numer z płyty „Pop”, a także z soundtracku filmu „Miasto Aniołów” w lutym 1998 święcił spore sukcesy na polskich listach przebojów.

Cornershop – „Brimful Of Asha”

Ten singiel ukazał się już w sierpniu 1997, ale przebojem został dopiero, gdy 16 lutego 1998 wydano małą płytkę z tanecznym remiksem Normana Cooka. Wtedy to dotarł na 1. miejsce brytyjskiej listy singli. Ta zabójczo przebojowa mieszanka britpopu, muzyki klubowej i muzyki indyjskiej była idealną propozycją na imprezę i po 20 latach wciąż brzmi doskonale.

Catatonia – „Mulder And Scully”

To właśnie w tamtych czasach wielkie triumfy święcił serial „Z Archiwum X”. Jego popkulturowy fenomen doczekał się hołdu w postaci piosenki britpopowej grupy Catatonia. Dziś zespół wydaje się trochę zapomniany, ale ich sztandarowy kawałek wciąż brzmi kapitalnie.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele