31.10.2018 18:14

Czego słuchało się 20 lat temu? Rockowe utwory, które były przebojami w październiku 1998

Czas na muzyczną podróż w czasie. Sprawdźcie, czy pamiętacie te przeboje z 1998 roku!

U2 i The Cardigans
foto: kadr z wideo

Kiedyś to była muzyka! Jeśli należycie do osób, które lubią wspominać dawne, dobre czasy, to takie zestawienie jest w sam raz dla Was. W 1998 większość melomanów sięgało po kasety, a walkman był sprzętem, bez którego nigdzie się nie ruszali.

Na listach triumfowała Madonna z utworem "Frozen", czy Depeche Mode z singlem "Only When I Lose Myself". Fani bardziej tanecznych rytmów kołysali biodrami przy dźwiękach Scootera "How Much Is the Fish" czy Ace of Base "Cruel Summer".

Fani rocka wybierali natomiast kasety takich twórców, jak Lenny Kravitz, U2 czy Bryan Adams. W Polsce zaś triumfowali Bajm czy Kult. Oto 10 rockowych utworów, które były popularne 20 lat temu.

Rockowe utwory z sierpnia 1998

W poprzednich miesiącach sprawdziliśmy, co działo się w świecie muzyki w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu 1998 roku.

U2 - "The Sweetest Thing"

Numer ukazał się na stronie B singla "Where the Streets Have No Name" w październiku 1998 roku. Bono napisał ten utwór w ramach przeprosin dla swojej żony, bo przez prace zapomniał o jej urodzinach. Na prośbę kobiety, dochód z piosenki został przeznaczony na rzecz organizacji charytatywnej Chernobyl Children's Project International.

Lenny Kravitz - "I Belong to You"

23 września 1998 roku muzyk wydał singiel "I Belong to You", który pochodzi z płyty "5" wydanej w maju 1998 roku. Singiel szybko wskoczył na notowania w wielu krajach. Teledysk wyreżyserowany przez Marka Seligera i Freda Woodwarda na pewno powodował, że niejednej fance Lenny'ego Kravitza robiło się gorąco...

R.E.M. - "Daysleeper"

Utwór "Daysleeper" został wybrany na pierwszy singiel promujący płytę "Up". Wokalista wciela się w rolę osoby pracującej na nocną zmianę, która rozmawia ze swoimi kolegami o negatywnym wpływie pracy na jego życie.

The Cardigans - "My Favourite Game"

Najsłynniejszy utwór The Cardigans został wydany 5 października 1998 roku w Europie, zaś miesiąc później w Stanach Zjednoczonych. Do chwytliwego numeru o niepowodzeniu w miłości nagrano ciekawy teledysk, który również przyczynił się do sukcesu singla szwedzkiej kapeli.

Garbage - "Special"

Singiel był trzecim utworem promującym album "Version 2.0.". W klipie do "Special" widzimy walkę pilotów i wokalistka Shirley Manson jest bezlitosna dla swoich wrogów.

Alanis Morissette - "Thank You"

Kanadyjska wokalistka wydała singiel 13 października 1998 roku. "Thank You" szybko stał się radiowym hitem i doczekał się nominacji do nagrody Grammy. Teledysk do utworu pokazuje Alanis Morissette kompletnie nagą w publicznych miejscach, gdzie nikt nie zwraca na nią uwagi.

Mike Oldfield & Cara Dillon - "Man in the Rain"

Na krążku "Tubular Bells III" multiinstrumentalisty Mike'a Oldfielda pojawił się utwór nagrany razem z wokalistką Carą Dillon. Fani Oldfielda byli wniebowzięci, w końcu "Man in the Rain" utrzymany jest w charakterystycznym stylu dla muzyka.

O.N.A. - "To naprawdę już koniec"

Trzeci album grupy O.N.A. zatytułowany "T.R.I.P." był promowany m.in. singlem "To naprawdę już koniec", który pojawił się w Polsce w notowaniach pod koniec października 1998 roku.

Fatboy Slim - "Gangster Trippin'"

Producent odniósł spory sukces dzięki drugiej płycie zatytułowanej "You've Come a Long Way, Baby". Na drugi singiel z albumu wybrano "Gangster Trippin'".

Aerosmith - "I Don't Want to Miss a Thing"

Nadal od kilku miesięcy wszędzie było słychać singiel Aerosmith stworzony na potrzeby filmu "Armageddon". Ballada na tyle spodobała się melomanom, że zdominowała notowania w wielu krajach.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele