19.07.2018 16:06

Czy uczestnicy festiwalu muzycznego będą się załatwiać do torebek?

Organizatorzy imprezy są zdegustowani ilością zanieczyszczeń powodowanych przez uczestników letniego muzycznego festiwalu. Postanowili działać.

festiwal
foto: shutterstock.com

Amerykanie chyba nigdy nie przestaną zaskakiwać. Szczególnie dziwaczne pomysły przychodzą im do głowy w trakcie koncertów. Na pewno pamiętacie kolesia, który w moshpicie próbował zjeść płatki śniadaniowe. Okazuje się jednak, że część bawiących się ludzi ma problem z odpowiednim zachowaniem podczas trwania imprezy masowej. Niektórzy festiwalowicze zamiast skorzystać z toalety wolą załatwić swoje potrzeby na powietrzu.

Uczesnitcy festiwalu Burning Man zostawiają zbyt dużo zanieczyszczeń

Na Burning Manie, z dala od centrum imprezy znajduje się miejsce nazywane „deep playa”. To właśnie tam odbywają się najbardziej huczne imprezy. Znaczna odległość, jaka dzieli „playe” od głównych festiwalowych wydarzeń ma jednak zasadniczą wadę. Na próżno szukać w jej pobliżu jakiejkolwiek toalety.

Uczestnicy w potrzebie do tej pory musieli sobie radzić na własną rękę. Jednak w tym roku organizatorzy imprezy chcą rozwiązać ich problemy. Chociaż do tej pory członkowie ekipy obsługującej festiwal ponoć szybko pozbywali się nieczystości, czynność ta z pewnością nie należała do przyjemnych. Władze „Burning Mana” postanowiły więc podjąć odpowiednie środki, aby nieco odciążyć pracowników od przykrych obowiązków.

Organizatorzy Burning Mana chcą udostępnić specjalne pojemniki                                    

Podczas tegorocznej edycji festiwalu ekipa ma prosić imprezowiczów o zabranie ze sobą butelek lub torebek, gdy będą udawać się na teren „deep playa”. W razie potrzeby obsługa ma im udostępnić odpowiednie pojemniki.

Może akcja skłoni uczestników festiwalu do pewnych przemyśleń. Bowiem jak twierdzi obsługa, chociaż na terenie imprezy znajdują się przenośne toalety, ludzie często nie wykorzystują ich zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Pracownicy ekipy w poprzednich latach znajdowali już ponoć w toy-toyach niedopałki papierosów, kawałki materaca czy… całego pieczonego kurczaka.

Burning Man – festiwal z płonącą kukłą

Burning Man  organizowany jest od 1986 roku na pustyni Black Rock w północnej Nevadzie. Impreza co roku przyciąga wielu chętnych. Największą jej atrakcją jest niewątpliwie rytualne palenie gigantycznej drewnianej kukły ostatniego dnia festiwalu. Wielu uczestników w przypływie adrenaliny decyduje się przebiec przez ognisko. W 2017 roku dla jednego z uczestników skończyło się to tragicznie.

Co sądzisz o pomyśle organizatorów festiwalu?

Olga Konarzycka
Tagi: Duperele