19.03.2018 15:53

Czy wiesz wszystko o albumie „Violator” Depeche Mode? [QUIZ]

Nasłynniejsza płyta Depeszów ukazała się 19 marca 1990. Sprawdźcie, jak dobrze ją znacie!

Czy wiesz wszystko o albumie „Violator” Depeche Mode? [QUIZ]
foto: kadr z wideo

Lata 80. bez wątpienia należały do Depeche Mode. Twórczość zespołu z Basildon definiowała muzykę popularną tamtych czasów. Syntezatory i elektroniczne beaty, postpunkowy chłód, industrialna brutalność, gotycki mrok – to połączenie zaowocowało muzyką, która idealnie oddawała nerwowy nastrój przedostatniej dekady XX wieku.

Ale i na początku kolejnego dziesięciolecia świat był u stóp czwórki Anglików. Ich największym sukcesem komercyjnym i artystycznym był krążek, który ukazał się 19 marca 1990 roku. Album „Violator” pożegnał muzyczne lata 80. i rozpoczął lata 90.

Depesze wciąż prezentowali na nim swój przebojowy synthpop, ale śmiało sięgali również po brzmienia house i techno. Co więcej, dzięki szerokiemu wykorzystaniu gitar, a także za sprawą mroku i niepokoju, zawartego w ich muzyce, brzmieli wiarygodnie dla fanów rocka. A co najważniejsze, album zawierał po prostu rewelacyjne piosenki – „Enjoy The Silence”, „Personal Jesus”, „Policy Of Truth”, „World In My Eyes”, „Clean” czy „Halo” to ścisły depeszowy kanon.

Nic zatem dziwnego, że po latach album wciąż podoba się wszystkim – miłośnikom rocka, popu, muzyki klubowej i elektronicznej. W dodatku ani trochę się nie zestarzał. Trudno uwierzyć, że kultowy krążek z różą na okładce ukazał się 28 lat temu.

W rocznicę premiery „Violatora” mamy dla Was quiz na temat tej słynnej płyty. Sprawdźcie, czy wiecie na jej temat wszystko!

Czy wiesz wszystko o albumie „Violator” Depeche Mode?

Rozwiąż QUIZ
Czy wiesz wszystko o albumie „Violator” Depeche Mode?
Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Depeche Mode Quiz