08.05.2018 14:22

DJ w szoku. Na zdjęciu USG jego córka miała słuchawki na uszach

Tak, wiemy, że ten nagłówek brzmi jak kiepski żart primaaprilisowy, ale to wydarzyło się naprawdę. Czy miłość do muzyki dosłownie można odziedziczyć po rodzicach?

DJ w szoku. Na zdjęciu USG jego córka miała słuchawki na uszach
foto: shqpncb/Pixabay

Portal Metro.co.uk opisał niesamowitą historię, która poruszyła brytyjskich internautów, szczególnie tych, którzy są rodzicami. Richard i Emma Wilkinsowie siedem lat temu przeżyli niemały szok, gdy otrzymali zdjęcia z badania ultrasonograficznego swojej córeczki Leah. Na wykonanych w 11. tygodniu ciąży Emmy obrazach USG ich dziecko najwyraźniej miało na głowie… słuchawki.

Czytając to, w myślach na pewno odpowiedzieliście sobie: „Niemożliwe!”. Richard zapewne pomyślałby to samo, gdyby nie jeden drobny szczegół. Na co dzień pracuje bowiem jako DJ, a słuchawki to jego podstawowe narzędzie pracy.

metro headphones

Czyżby więc medycyna odnalazła ostateczne potwierdzenie ludowej mądrości, mówiącej, że niedaleko pada jabłko od jabłoni, a stare porzekadło o w czepku urodzonym miało zastąpić nowe, o urodzonym w słuchawkach? Niestety nie. Było to oczywiście jedynie złudzenie optyczne na obrazie USG, ale kiedy tylko dzidzia podrosła, od razu dostała własne słuchawki.

Pani Emma wspomina:

"

Technik USG nagle wskazał na zdjęcie i powiedział: „Patrzcie, dziecko ma słuchawki!”. Naprawdę wyglądało, jakby miało! Wszyscy żartowali z tego, mówiąc, że córka na pewno będzie lubiła muzykę i śpiewanie. I to prawda, dzisiaj kocha muzykę. W tej chwili wszystko kręci się wokół „Krainy lodu” – Leah ma bzika na punkcie tego filmu i kocha wszystkie piosenki z niego. "

Dziewczynka niestety przyszła na świat z niepełnosprawnością – cierpi na genetyczną chorobę o nazwie syndrom DiGiorgiego. Niedługo po narodzinach przeszła około 30 operacji. Jest bardzo niskiego wzrostu i musi być codziennie karmiona przez 13 godzin przez rurkę w brzuchu. Rodzice przekonują jednak, że dzięki miłości do muzyki jej dzieciństwo upływa szczęśliwie.

Nowoczesne słuchawki bluetooth

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele