31.08.2016 12:30

„Daleko od noszy” w metalowej wersji

Kanał na YouTubie Na metalowo nieustannie udowadnia, że nie ma takiego numeru, któremu nie da się nadać ostrzejszego brzmienia.

„Daleko od noszy” w metalowej wersji
foto: kadr z wideo

W najnowszym klipie nie zabrakło muzyka przebranego w białą odzież medyczną, noszoną przez personel szpitali. Największe jednak wrażenie robi wykonanie numeru, za oryginalną wersją którego stoi grupa Czarno Czarni. Takiej piosenki tytułowej z pewnością nie powstydziliby się aktorzy występujący w polskim serialu przedstawiającym przerysowany obraz szpitali, w których doktorzy są gotowi zrobić wszystko dla pieniędzy, sławy i… alkoholu.

Trzeba autorowi tego oryginalnego coveru przyznać, że growl współgra z tekstem utworu. A w nim znajdziemy fragmenty chociażby o kocie i skalpelu, czyli obowiązkowym wyposażeniu każdego fana mrocznego brzmienia. Kanał Na metalowo poza tym, że przyćmił pierwowzór, to jeszcze udowodnił, że formacja Czarno Czarni wcale nie jest tak mroczna, jak ich nazwa na to wskazuje. Zresztą, zobaczcie sami:

Innego zdania z pewnością będą oddani fani serialu dla których jakakolwiek ingerencja w oryginalną twórczość zostanie uznana za nic innego, jak czystą profanację. Porównując jednak dwa utwory ciężko nie odnieść wrażenia, że dzieło Czarno Czarnych wypada dość blado na tle coveru i wydaje się być niejako – trzymając się nomenklatury szpitalnej – oskalpowane z emocji.

Część internautów zauważa, że sam tekst piosenki jest jak najbardziej adekwatny do polskich realiów – przynajmniej jeśli pod uwagę bierzemy publiczne placówki i to niekoniecznie te z „górnej półki”.

W twórczym dorobku Na metalowo utwór Czarno Czarni - „Daleko od noszy/Nie choruj” jest 44. coverem. I to widać po kunszcie artysty, który podszedł do zadania z bardzo dużą dozą profesjonalizmu.

Ten sam muzyk jest odpowiedzialny za metalowe wydania piosenek „Bania u Cygana”, „Kroplą deszczu” Gabriela Fleszara, klasycznego przeboju disco polo „Bierz co chcesz” Shazzy, „Jesteś szalona” formacji Boys, czy innych piosenek tytułowych, znanych z „Gumisiów”, „Tabalugi” i „Pokemonów”.

Jak Wam się podoba „Daleko od noszy/Nie choruj” w wersji metalowej?

Tagi: Duperele