29.07.2015 12:13

Dave Grohl gra Led Zeppelin na perkusji... bez perkusji!

Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Lider Foo Fighters znalazł sposób na to, aby rehabilitacja nie była koszmarem!

Dave Grohl gra Led Zeppelin na perkusji... bez perkusji!
foto: Richie Buxo / Splash News / East News

Złamana noga to nie koniec świata, ale powrót do formy bywa bolesny. Spotkania z fizjoterapeutą to podstawa, jednak Dave Grohl stawia też na ćwiczenia w domu.

I bynajmniej nie jest to nudna kinezyterapia, przy której pacjent może zastosować różne rodzaje ćwiczeń. Zaliczają się do nich na przykład ćwiczenia z tak zwanym oporem albo oddechowe i relaksujące. Nuda ;)

Wokalista Foo Fighters znalazł inny sposób i... trzy razy dziennie udaje, że gra na perkusji utwory Led Zeppelin!

To zabawne, ale odkąd zacząłem grać na perkusji używając tylko prawej stopy, mięśnie łydki zrobiły się dwa razy większe niż w lewej, która wygląda teraz jak smutne skrzydełko kurczaka.

Jeśli chodzi o air drumming, Dave Grohl ma już wprawę w tym temacie:

Złamana noga Dave'a Grohla zmodyfikowała nieco koncertowe plany zespołu. Tuż po wypadku w Szwecji zespół zrobił sobie dwutygodniową przerwę, by powrócić na scenę na początku lipca 2015 roku. 

Teraz Dave Grohl zapowiedział, że od listopada wstrzymuje koncerty na dłużej.

"

Mamy rodziny, mamy dzieci. Chcielibyśmy zachować życie poza zespołem, przynajmniej w jakimś stopniu. Szukamy balansu miedzy jednym, a drugim. W tym roku gramy najprawdopodobniej najdłuższą trasę koncertową w historii zespołu. "

Na szczęście Foo Fighters zdąży zawitać jeszcze do Polski. Koncert Dave'a Grohla i spółki odbędzie się 9 listopada 2015 w krakowskiej Tauron Arenie.

Małgorzata Wierzejewska
Tagi: Dave Grohl Foo Fighters Duperele