12.10.2016 09:30

Dave Mustaine nazwał fana „kupą gówna” na koncercie Megadeth

Lider i kompozytor Megadeth zwrócił uwagę fanowi, który „niekulturalnie przeszkadzał” kapeli w trakcie koncertu kapeli w Moline w Illinois, który odbył się 7 października 2016 roku. Zespół promuje właśnie w Stanach swoją piętnastą płytę „Dystopia”.

Dave Mustaine nazwał fana „kupą gówna” na koncercie Megadeth
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Dave Mustaine zapowiadał właśnie utwór „Holy Wars... The Punishment Due” podczas występu w iWireless Center w Illinois, kiedy przerwał w trakcie zdania. Usłyszał jednego z fanów, który krzyczał coś w jego kierunku. Gitarzysta zainteresował się, co ten ma do powiedzenia i spytał:

"

Co? Co powiedziałeś? "

Zamilkł na chwilę, spodziewając się odpowiedzi. Wkrótce jednak kontynuował:

"

Ok, wszyscy, zaczekam, póki ten dupek nie skończy gadać. "

Ponownie nieco odczekał, po czym dodał, że wszyscy zebrani chętnie zaczekają, aż fan skończy krzyczeć:

"

Nie, proszę uprzejmie. Cokolwiek masz do powiedzenia, jest to ważniejsze niż to, co ja mam do powiedzenia. Nie krępuj się. Nie, nie zachowuj się teraz agresywnie. Mów albo zamknij mordę. "

Ewidentnie sfrustrowany z powodu nieplanowanej przerwy w występie, Mustaine rzucił jeszcze: „Co za gnojek”. Następnie kontynuował przerwaną wcześniej zapowiedź „Holy Wars... The Punishment Due”, mówiąc do zebranego tłumu o swoim niezadowoleniu z sytuacji:

"

Ok, więc, jak mówiłem wcześniej, zanim nieuprzejmie przerwała mi ta kupa gówna... "

Poniżej znajdziecie film z całego zajścia, dźwięcznie zatytułowany „Dave Mustaine i wiejski dupek”:

Megadeth gra właśnie trasę po USA z Amon Amarth, Suicidal Tendencies, Metal Church i Butcher Babies. Zaczęła się ona 20 września 2016 roku i potrwa do 15 października 2016 roku. Kapela promuje w ten sposób ostatni album - „Dystopia”, który trafił na półki sklepowe 22 stycznia 2016 roku. Album został bardzo dobrze przyjęty przez recenzentów i fanów, którzy po ostatnich dokonaniach „Megadave” nie spodziewali się tak dobrej płyty.

Wykonanie kawałka „Holy Wars... The Punishment Due” z koncertu w iWireless Center brzmiało następująco:

Nieprzyjemne sytuacje na koncertach zespołów Wielkiej Czwórki to nic nowego, na koncercie Slayer Tom Araya został opluty przez fana. Równie niemiłe zdarzenia, jak te z Illinois miały miejsce również na koncertach Slipknot, Disturbed, Limp Bizkit, a podczas koncertu The Story So Far doszło do tego, że fanka pragnąca zrobić sobie selfie z zespołem została dosłownie wykopana ze sceny.

Czy lider Megadeth powinien był używać tak mocnych słów w stosunku do fana, nawet jeśli ten zachowywał się niekulturalnie?

Maciej Daszuta
Tagi: Duperele Megadeth Dave Mustaine