13.06.2019 14:52

David Draiman z Disturbed zdradził, kto według niego jest najlepszym frontmanem, jakiego zna

W jednym z ostatnich wywiadów David Draiman zdradził, kto jest jego ulubionym frontmanem. Sprawdź, kogo wybrał.

David Draiman
foto: Amy Harris/REX/Shutterstock/EAST NEWS

David Draiman udzielił niedawno wywiadu dla brytyjskiej stacji "Planet Rock". W rozmowie opowiedział między innymi o swojej technice śpiewu oraz osobach, które podziwia.

Dziennikarz zapytał lidera Disturbed o to, kto jest dla niego przykładem, jeśli chodzi o wokal. Odpowiedź chyba nikogo nie zdziwi.

"

Staram się zbliżyć do śpiewania w taki sposób, w jaki robią to najwięksi wokaliści wszech czasów. To Rob Halford czy Ronnie James Dio. Staram się dążyć do tego, żeby śpiewać tak czysto, a jednocześnie mocno jak mogę. Oczywiście nie jestem nawet blisko ich talentu. Mam nadzieję, że jeden z nich będzie z nami jeszcze przez wiele lat, a drugi spoczywa w pokoju. "

David Draiman zdradził, kto jest jego ulubionym frontmanem

Co ciekawe, chociaż Draiman bardzo chwali sobie głosy metalowych idoli, jako najlepszego frontmana na świecie wyróżnił kogoś innego.

"

Te dwa głosy to najlepsi wokaliści na świecie. Jednak jeśli mam być szczery, największym frontmanem, jakiego widział świat, był zdecydowanie Freddie Mercury. Jego moc, charyzma i to jak zaznaczał swoją obecność na scenie. Mercury był kwintesencją frontmana. "

David Draiman
David Draiman
Przeczytaj także David Draiman z Disturbed zaatakował Rogera Watersa "i resztę jego nazistowskich towarzyszy" za bojkot Izraela

Disturbed wystąpi w Polsce

Grupa Disturbed już niedługo wystąpi w Polsce. Zespół Davida Draimana zagra koncert 20 czerwca 2019 roku w ramach trasy Evolution World Tour. Muzycy obiecali, że na imprezie usłyszymy nie tylko utwory z najnowszego albumu formacji, ale też hity zespołu takie jak "Down With The Sickness" czy "Inside The Fire"

Zobacz też: Dwóch Davidów Draimanów pojawiło się na koncercie Disturbed 

Joanna Chojnacka
Tagi: Duperele Disturbed