23.10.2015 17:33

Dlaczego Cugowski dostanie niską emeryturę?

Lider zespołu Budka Suflera pożalił się w mediach, że musi pracować do końca życia, ponieważ jego emerytura wyniesie 570 złotych. Dlaczego dostanie tylko tyle pieniędzy?

Dlaczego Cugowski dostanie niską emeryturę?
foto: REPORTER / East News

Kolega po fachu Cugowskiego śpiewał „Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść...”. Ale co wtedy, gdy nie za bardzo można?

Krzysztof Cugowski postanowił obliczyć sumę, która przysługiwałaby mu, gdyby postanowił przejść na emeryturę. Okazuje się, że po 46 latach od założenia zespołu Budka Suflera „złoty kurz” niestety się tutaj nie posypie, a i o „balowaniu” nie może być mowy... 570 złotych nie usatysfakcjonowało muzyka.

Portal naTemat.pl sprawdził przyczynę, dla której artysta otrzyma już w marcu 2016 roku właśnie taką, a nie inną sumę pieniędzy...

Chodzi o wpłacanie minimalnych składek do ZUS-u przez muzyka. Krzysztof Cugowski w czasach PRL-u płacił roczne składki w wysokości... 14 groszy. W roku 1989 sytuacja się zmieniła – artysta był zobowiązany uiścić opłatę w wysokości 3,19 zł. W połowie lat 90. zaś składka urosła do 1483,86 złotych. Suma, która przysługuje Cugowskiemu w ramach emerytury nie powinna więc nikogo dziwić.

Muzyk nie tylko zdenerwował się niewielką ilością pieniędzy, jaką przyjdzie mu pobierać w przyszłości. Według Cugowskiego ZUS potraktował go w nieodpowiedni sposób nakazując mu złożyć zaświadczenia o wykonywanym zawodzie...

Wokalista mimo ogłoszenia końca działalności zespołu Budka Suflera, postanowił nie schodzić ze sceny. Artysta koncertował z Aleksandrą Kurzak – śpiewaczką operową. Zaś 9 października 2015 roku ukazała się solowa płyta Cugowskiego zatytułowana „Przebudzenie”. Pozostaje także działalność polityczna. W październiku 2015 roku muzyk startuje jako kandydat do senatu.

Tajemnica wyjaśniona...

Magda Słomka
Tagi: Duperele