30.11.2018 16:56

Dlaczego Slash nosi cylinder? W końcu zagadka została rozwiązana!

Myśleliście, że Slash nosi cylinder, żeby ukryć w nim króliki? Wcale nie! Dowiedzcie się, skąd wziął się słynny cylinder Slasha.

Slash z Guns N' Roses?
foto: Wayne Drought / Splash News/EAST NEWS

Muzycy Guns N’ Roses swoje pierwsze kroki stawiali w kapelach glam metalowych, w których bardzo liczył się dobry wygląd. Gdy już powstał Guns N’ Roses, zespół wyrobił swój własny styl muzyczny, jak również i image.

Dlaczego Slash nosi cylinder?

Slash już chyba zawsze będzie kojarzony z cylindrem, ciemnymi okularami i czarnymi puklami loków. Niektórzy żartują, że gitarzysta nic w ogóle nie widzi, bo włosy zasłaniają mu pół świata. Dlaczego Slash nosi cylinder? Czy gęste, kręcone włosy nie przeszkadzają mu w graniu na gitarze? Takie pytania często padają z ust fanów.

W wywiadzie dla The Sunday Times Slash został zapytany właśnie, skąd wziął się słynny cylinder i jak to się dzieje, że nakrycie głowy nigdy nie spada mu z głowy. Okazało się, że ten charakterystyczny look nie był specjalnie planowany:

"

Już na początku swojej kariery szukałem fajnego kapelusza, żeby dopełnić swój sceniczny strój. W 1985 roku graliśmy w Whisky a Go Go, wybrałem się do Melrose Boulevard w Los Angeles i tam zobaczyłem cylinder w witrynie sklepu Retail Slut. Wszedłem do środku, przymierzyłem go i fajnie wyglądałem, więc go kupiłam. W sklepie vintage obok kupiłem pasek, który przyciąłem i obwinąłem go wokół kapelusza. "

Tak oto powstał słynny image gitarzysty, który widzimy na każdym koncercie Slasha:

"

Od tamtej nocy czułem się dobrze w cylindrze. Dzięki niemu mogę się też ukryć - chociaż lubię występować, nigdy nie czułem się dobrze patrząc w oczy publiczności. Tak więc mój kapelusz i włosy stały się czymś bardzo charakterystycznym. "

Slash zagra koncert w Polsce w 2019

Fani zobaczą gitarzystę już niebawem w Polsce. Slash z Myles Kennedy i The Conspirators wystąpią 12 lutego 2019 w łódzkiej Atlas Arenie. Sprawdźcie, gdzie możecie kupić bilety na koncert Slasha.  

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slash Guns N Roses