08.03.2016 16:06

Dyskografia Muse w niecałe 13 minut

Kolejny fan gitarowego grania postanowił w oka mgnieniu wykonać wiele numerów zespołu. Zobaczcie, jak muzyk poradził sobie z tym wyzwaniem.

Dyskografia Muse w niecałe 13 minut
foto: kadr z wideo

Wielbicielom energetycznych utworów z mięsistymi riffami, mocnym falsetem i elektronicznymi „przeszkadzajkami” tego zespołu raczej nie trzeba przedstawiać. 7 studyjnych albumów, dwie statuetki Grammy oraz ponad 20 milionów sprzedanych płyt - to mówi samo za siebie.

Jednak Ci, którzy nie są znawcami twórczości brytyjskiej kapeli, a chcieliby nadrobić muzyczne zaległości w krótkim czasie, z pomocą spieszy Andre Antunes. Gitarzysta postanowił wykonać dyskografię swojej ulubionej grupy w kilkanaście minut.

Muzyk rozpoczął nagranie od drugiego krążka kapeli zatytułowanego „Origin of Symmetry”, potem mamy kolejno utwory z „Absolution”, „Black Holes and Revelations”, „The Resistance”, „The 2nd Law”. Następnie gitarzysta wykonał utwory z debiutanckiej płyty „Showbiz” oraz ostatniej „Drones” i jak sam przyznał, dzięki temu wyraźniej słychać ewolucję twórczości Muse.

Posłuchajcie, jak brzmi dyskografia brytyjskiej kapeli odegrana w kilkanaście minut:

Dzięki zbliżeniom na gitarę można z zaobserwować, jak pracują palce gitarzysty i jakie musi on mieć umiejętności, by poradzić sobie z repertuarem Muse. A trzeba podkreślić, że utwory zespołu są dosyć różnorodne, bo obok takich numerów, jak „Reapers” czy „Animals”, gdzie potrzebne są naprawdę sprawne palce, mamy też przytłaczające riffy w chociażby „Unnatural Selection” czy „Supermassive Black Hole”. Nie mówiąc już o romantycznych numerach takich jak „Falling Away With You” czy „Soldier's Poem”, gdzie trzeba naprawdę wczuć się w klimat. 

Fani Muse na pewno nie mogą się doczekać już kolejnego krążka zespołu. Choć ostatni studyjny album „Drones” ukazał się w czerwcu 2015 roku, to kapela już myśli o następnym wydawnictwie. Basista Chris Wolstenholme twierdzi, że zespół chce powrócić do muzycznych eksperymentów.

Jeśli natomiast chodzi o naprawdę szybkie nadrobienie muzycznych zaległości, to polecamy nagranie, w którym fan wykonał 80 utworów Machine Head w 8 minut oraz 75 utworów Lamb of God w 7 minut. Na podobny pomysł, by w krótkim czasie wykonać większość utworów znanych zespołów wpadł perkusista Kye Smith, który odegrał numery The Beatles, Foo Fighters czy Nirvany.

Jak podoba się Wam wykonanie dyskografii Muse w kilkanaście minut?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Muse