27.08.2019 16:50

Zobacz, jak Eric Clapton, Mark Knopfler i Elton John wykonali "Cocaine" w 1988 roku

Tylu świetnych muzyków na jednej scenie! Obejrzyjcie archiwalne nagranie z koncertu Erica Claptona w 1988 roku.

Eric Clapton i Mark Knopfler
foto: kadr z wideo

J. J. Cale stworzył "Cocaine" w 1976 roku. Eric Clapton często grał piosenki Cale’a, chociażby "After Midnight" czy właśnie "Cocaine" dzięki czemu je rozsławił. Muzycy połączyli swoje siły w 2006 roku podczas nagrywania albumu "Road To Escondido". Natomiast w 2014 roku Clapton wydał album "The Breeze: An Appreciation of JJ Cale" składając hołd swojemu nauczycielowi.

Zobacz, jak Eric Clapton, Mark Knopfler i Elton John wykonali "Cocaine" w 1988 roku [WIDEO]

Cover Claptona z 1977 roku jest popularniejszy od samego oryginału i nadal można usłyszeć ten kawałek na koncertach mistrza. W 1988 roku podczas koncertu na stadionie Tokyo Dome muzyk zaprezentował "Cocaine" z niesamowitymi gośćmi - na scenie obok mistrza pojawili się Elton John oraz Mark Knopfler. Utwór rozpoczyna się od 3:48 minuty nagrania, natomiast solo Claptona usłyszycie w 5:12 minucie nagrania. Niestety tym razem Knopfler nie zaprezentował solówki.

Mark Knopfler
Mark Knopfler
Przeczytaj także Mark Knopfler: Przez lata nie dostałem żadnych pieniędzy za "Sultans of Swing"

Jeżeli lubicie archiwalne nagrania, które przeniosą Was w czasie, to polecamy wideo z 1996, w którym pokazano występ Van Halena podczas targów muzycznych. Zobaczcie również nagranie z 1984 roku z występu 18-letniego Dimebaga Darrella.

Zobacz także: Zobacz akustyczny występ Guns N' Roses z 1986 roku

Tagi: Duperele Mark Knopfler Eric Clapton