13.02.2017 13:42

„Feed the Machine” Nickelback w metalowej wersji

Czekaliście na mocniejsze uderzenie od kanadyjskiego zespołu? Wasze prośby zostały wysłuchane.

„Feed the Machine” Nickelback w metalowej wersji
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

Żarty z Nickelback należą już do pierwszej ligi internetowych sucharów. Jeśli w sprawę zaangażował się sam Mark Zuckerberg, to musi być naprawdę poważnie. Co jednak zrobić, gdy okaże się, że... Chad Kroeger i spółka zaczną nagrywać naprawdę porządną muzykę, z której nie będzie się nawet co nabijać?

To pytanie pojawiło się w głowach wielu internetowych napinaczy po premierze tytułowego singla z nadchodzącej wielkimi krokami płyty „Feed the Machine”. Nagle okazało się, że grupa jest w ewidentnie lepszej formie niż poprzednim razem - na „No Fixed Address” - i potrafi zaproponować coś całkiem ciekawego.

„Feed the Machine” to żadna poprockowa balladka do radia, a całkiem ciężki - jak na standardy Nickelback - riff i wcale nie tak łatwa tematyka jak choćby w „Rockstar”. Do doom metalu, o którym kiedyś pisaliśmy, może i jeszcze trochę brakuje, ale nie jest to na pewno kawałek, z którego szydziłyby memy.

Jeśli nie doceniliście dotąd kompozycyjnego kunsztu „Feed the Machine”, teraz jest na to najlepsza okazja. Gitarzysta Andrew Baena poszedł o krok dalej i zrobił z ostatniego singla Kanadyjczyków pełnoprawny metal. Tak naprawdę w warstwie brzmieniowej nie musiał aż tak dużo kombinować...

Strzałem w dziesiątkę było za to zaproszenie do współpracy wokalisty Andrew Pattersona. Jeśli to wokal Chada Kroegera był dotąd tym, co stanowiło dla Was barierę nie do przeskoczenia, by zachwycać się twórczością Nickelback, posłuchajcie tych wyziewów wprost z piekielnej czeluści.

„Feed the Machine” po całości na metalowo posłuchacie poniżej:

Przerabianie popularnych kawałków na metal obserwujemy i chwalimy nie od dziś. Przekonajcie się sami, jak wcześniej w takich aranżacjach wypadały np. „Sexy and I Know It” LMFAO, „Stayin' Alive” Bee Gees, „Macarena” Los del Rio, „Chandelier” Sii, „Like A Virgin” Madonny, „Scatman” Scatmana Johna, „Money, Money, Money” Abby, „Somebody That I Used To Know” Gotye czy „Can't Stop the Feeling” Justina Timberlake'a.

I jak Wam się podoba taka interpretacja twórczości Nickelback?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Nickelback