08.03.2016 14:27

Filmowe hity zagrane na gitarze

Lubicie gitarowe przeróbki znanych melodii z filmów w ostrzejszym wydaniu? Mamy coś specjalnie dla Was.

Filmowe hity zagrane na gitarze
foto: kadr z wideo

Czemu filmowe ścieżki dźwiękowe tak rzadko sięgają po rockowe brzmienia? Co innego w kwestii używania gotowych utworów - udowodniły to już soundtracki lat 90. - jednak jeśli chodzi o oryginalną muzykę, królują orkiestry i elektroniczne dźwięki. Jeśli zastanawialiście się kiedyś, jak popularne motywy z kinowych przebojów zabrzmiałyby w gitarowym wykonaniu, poniższe wideo pokaże Wam kilka przykładów.

Pewien polski gitarzysta wziął na warsztat znane i lubiane czołówki, które doskonale kojarzymy z celuloidowych produkcji. Muzyk zaprezentował je na gitarze w jedynym słusznym otoczeniu: w kinie, w obliczu jego wielkiego ekranu. Hity, którymi się zajął, pochodzą z filmów „Mortal Kombat”, „Pulp Fiction”, cyklu o przygodach agenta Jamesa Bonda, sagi „Gwiezdne wojny” oraz trylogii „Powrót do przyszłości”.

Sprawdźcie na własne uszy, jak mu wyszło:

Jeśli te sześć fragmentów to dla Was za mało, mamy dla Was jeszcze kilka przeróbek w podobnym stylu. Wszyscy fani Jamesa Bonda powinni sprawdzić nasze zestawienie rockowych i metalowych coverów motywów z filmów o Bondzie, których w końcu nieco się uzbierało przez 24 oficjalne filmy. Z kolei miłośnicy „Gwiezdnych wojen” muszą zobaczyć metalową wersję utworu Johna Williamsa w wykonaniu zespołu lorda Vadera i Boby Fetta.

Wciąż wygłodniali kinomaniacy mogą też rzucić okiem na składankę 42 rockowych wersji motywów muzycznych m.in. z „Harry'ego Pottera”, „Robocopa”, „Predatora” i „Shreka”. Zamiast chodzić do kina wolicie oglądać seriale w domu? Oto aż 100 utworów z tego typu produkcji zagranych na gitarze.

Który z filmowych hitów najbardziej Wam się podoba?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele