08.05.2019 15:18

Folkowy zespół z Ukrainy zagrał covery Rammsteina. Jak grupa przerobiła "Deutschland" i "Du Hast"?

Posłuchajcie, jak przeboje Rammsteina zabrzmiały na bandurze i akordeonie.

Cover Rammstein
foto: kadr z wideo

Fani Rammsteina nie mogą się już doczekać nowej płyty Rammsteina. Zespół wyda swój krążek 17 maja 2019 i dotychczas poznaliśmy single "Deutschland" oraz "Radio", które już biją rekordy popularności. Nic zatem dziwnego, że zniecierpliwieni fani nie tylko odliczają dni do premiery albumu, ale też tworzą ciekawe covery. Tym sposobem usłyszeliśmy już rosyjską przeróbkę utworu "Deutschland", jak również po kawałek sięgnęli polscy YouTuberzy.

Folkowy zespół z Ukrainy zagrał covery Rammsteina

Czy repertuar Rammsteina zabrzmi dobrze w folkowej wersji? Ukraiński zespół B&B Project w jednym wideo zagrał ciągiem kilka piosenek niemieckiej kapeli i nagranie ma już ponad 99 tysięcy wyświetleń. "Deutschland", "Du Hast", "Mein Herz Brennt" i "Sonne" otrzymały drugie "folkowe" życie.

Cover Rammsteina
Cover Rammsteina
Przeczytaj także Jak brzmi "Ich Will" Rammsteina po rosyjsku? [WIDEO]

Tetiana Mazur gra na ukraińskim instrumencie ludowym bandurze, zaś Sergii Shamrai akompaniuje jej na akordeonie. W grupie udzielają się również perkusista Kostyantyn Marko oraz basista Denys Stefanko. Posłuchajcie, jak folkowy zespół zinterpretował utwory grupy Rammstein:

Rammstein zagra koncert w Polsce w 2019

Wraz z ogłoszeniem nowej płyty, zespół zapowiedział również stadionową trasę koncertową, która obejmie też nasz kraj. Rammstein wystąpi 24 lipca 2019 w Chorzowie na Stadionie Śląskim.

Jak oceniasz folkowe covery utworów Rammsteina?

Tagi: Duperele Rammstein