16.02.2017 11:01

Gitara Kurta Cobaina idzie pod młotek

Od 16 lutego 2017 rusza aukcja, w której można sobie sprawić instrument wokalisty Nirvany. Sprawdźcie szczegóły o tej gitarze.

Gitara Kurta Cobaina idzie pod młotek
foto: East News / East News

Kolekcjonerzy przedmiotów, które kiedyś należały do legendarnych rockmanów mają naprawdę powód do radości. Dotychczas na aukcjach mogli zakupić takie rzeczy Kurta Cobaine'a, jak czarny Fender, sweter, pukiel włosów, kartę kredytową czy nawet wejść w posiadanie domu w Aberdeen w stanie Waszyngton.

Teraz pod młotek trafi kolejny ciekawy przedmiot. Ponad dwadzieścia lat po śmierci Kurta Cobaina fani będą mogli powalczyć na aukcji w serwisie eBay o gitarę z jego prywatnej kolekcji. Aukcja potrwa od 16 lutego 2017 do 26 lutego 2017.

Gitara Hagstrom Blue Sparkle Deluxe stała się własnością Kurta Cobaina pod koniec 1992 roku. Po jego śmierci w kwietniu 1994 roku została przekazana przez Courtney Love bliskiemu przyjacielowi – członkowi innej grunge’owej kapeli z Seattle, by finalnie trafić w ręce Nathana Fasolda z Portland - właściciela sklepu Black Book Guitars, specjalizującego się w sprzedaży instrumentów z wyjątkową historią.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten przedmiot:

Walka o gitarę zapewne będzie zażarta, jeśli zatem nie macie na koncie wielkich sum, a chcielibyście wzbogacić swoją kolekcję gadżetów związanych z Nirvaną, to warto sięgnąć po komiks „Who Killed Kurt Cobain?” autorstwa Nicolasa Otero, który bazował na francuskiej książce „Le Roman de Boddah”.

Co więcej można również zakupić bilety na kolejny koncert Nirvany w Sosnowcu. Wydarzenie ma się odbyć 30 sierpnia 2017 roku.

Chcielibyście mieć gitarę Kurta Cobaina?

Aleksandra Degórska
Tagi: #Duperele #Galeria #Kurt Cobain #Nirvana