11.10.2016 09:54

Gitara Slasha pójdzie pod młotek

Po wielu latach odnalazł się instrument, na którym gitarzysta grał na początku kariery Guns N' Roses. Teraz każdy fan będzie mógł sprawić sobie to cudo, pod warunkiem, że ma sporo pieniędzy na swoim koncie.

Gitara Slasha pójdzie pod młotek
foto: Heikki Saukkomaa / East News

W związku z reaktywacją Guns N' Roses w starym składzie melomani gadają w kółko o kapeli zadając sobie pytania, jak w ogóle doszło do pogodzenia się Slasha i Axla, czy frontman daje radę wokalnie i ile pieniędzy zarobi formacja za koncerty.

Siłą rzeczy fani również chcieliby mieć wszelkie gadżety związane z Guns N' Roses, a co dopiero oryginalny instrument Slasha i to w dodatku z podpisem! Gitara B.C. Rich Warlock należała do muzyka, który posługiwał się nią na początku kariery.

Slash zamówił ją na początku 1984 roku i pierwszy raz zagrał na niej 16 czerwca 1984 roku w kalifornijskim mieście Santa Monica na koncercie Hollywood Rose, w skład którego wchodzili Axl Rose oraz Steven Adler. Instrument został również użyty podczas pierwszego koncertu Guns N' Roses w oryginalnym składzie w klubie Troubadour w West Hollywood.

W latach 1984-1987 muzyk 18 razy pojawił się na scenie z tym instrumentem. Slash właśnie na tej gitarze stworzył i zagrał jeden z najpopularniejszych numerów Guns N' Roses - „Welcome to the Jungle” oraz „Sweet Child of Mine”, które pojawiły się na płycie „Appetite for Destruction”.

Ostatni raz gitara wybrzmiała w styczniu 1987 roku. Przez 30 lat nikt nie wiedział, gdzie podział się instrument. W końcu jednak zguba się odnalazła i Slash wraz ze swoim technicznym Jasonem Solonem stwierdzili jednoznacznie, że to właśnie ta gitara.

Zobaczcie jak prezentuje się instrument:

foto: julienslive.com
foto: julienslive.com

Licytacja  tego cuda odbywa się w ramach aukcji Icons & Idols: Rock n’ Roll 2016, która startuje 4 listopada 2016. Cena początkowa to 30 000 dolarów, organizatorzy jednak przewidują, że kwota wzrośnie do 60 000-80 000 dolarów.

Jeśli nie macie takiej sumy przy sobie to można zerknąć na tańsze oferty od innych muzyków, jak chociażby sprzęt muzyczny od gitarzysty Rammsteina. Do wyboru jest również ekwipunek Gary'ego Moore'a czy prywatne pamiątki należące kiedyś do byłego perkusisty Motorhead.

Chcielibyście mieć gitarę Slasha?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Slash Guns N Roses