10.09.2018 12:04

Gitarzysta Dragonforce zagrał solówkę będąc pod wodą

Była to pierwsza taka akcja w historii metalu! Zobaczcie, jak Herman Li z Dragonforce poradził sobie z tym zadaniem!

Gitarzysta Dragonforce zagrał solówkę będąc pod wodą
foto: kadr z wideo

Muzycy lubią grać cały czas i dosłownie wszędzie... również pod wodą. Pewien YouTuber próbował już grać na akustycznej gitarze pod wodą. Herman Li z DragonForce również wpadł na pomysł, żeby pograć sobie w basenie. Okazuje się bowiem, że jeszcze w 2015 roku grał pod wodą podczas Full Metal Cruise.

To jednak było dla niego za mało, bowiem nie mógł na długo zatrzymać powietrza pod wodą. Trzy lata później, 6 września 2018, również na Full Metal Cruise VII, gitarzysta postanowił pobić swój dotychczasowy rekord i zagrać solówkę gitarową, która ma trwać minutę. Tym razem muzyk po prostu postanowił nurkować z rurką.

Gitarzysta Dragonforce zagrał solówkę będąc pod wodą

Stało się to podczas koncertu Dragonforce na statku - metalowcy skakali w pogo w basenie i w pewnym momencie dołączył do nich Herman Li. W końcu muzyk zanurzył się i na powierzchni wody pozostała jedynie jego gitara i dłonie. Zobaczcie, jak wyglądała ta akcja.

Dragonforce to jedna z najszybszych grup na świecie. Powstała w 1999 roku w Londynie z inicjatywy Hermana Li i Sama Totmana. Obecnie w międzynarodowym składzie grają również basista Frédéric Leclercq, perkusista Gee Anzalone, klawiszowiec Vadim Pruzhanov i wokalista Marc Hudson. Formacja skupia muzyków z różnych stron świata, którzy potrafią grać w niezwykle szybkim tempie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele