13.02.2017 11:25

Gitarzysta RHCP: Kręcenie koncertu smartfonem to jawny brak szacunku dla innych

Josh Klinghoffer rozwinął temat swojego negatywnego podejścia do kręcenia koncertów telefonem komórkowym.

Gitarzysta RHCP: Kręcenie koncertu smartfonem to jawny brak szacunku dla innych
foto: kadr z wideo

Smartfony na koncertach to temat rzeka. Dożyliśmy czasów, kiedy nie brakuje osób, które większość występu ulubionej kapeli oglądają na ekranie komórki - mimo że stoi tuż pod sceną i mogłaby spokojnie chłonąć ten moment na własne oczy. Wszystko dla chwili fejmu na Instagramie czy innym Snapchacie.

Nic dziwnego, że pośród samych muzyków nie brakuje negatywnie nastawionych do takich urządzeń. Mogliście już na naszych łamach poznać skrajnie negatywne reakcje Davida Draimana z Disturbed czy muzyków The Story So Far. Większych wątpliwości co do swojego nastawienia nie pozostawili też Wes Borland z Limp Bizkit i Corey Taylor.

Wyjątkowo ciekawie zareagował za to Josh Klinghoffer, obecny gitarzysta Red Hot Chili Peppers. Muzyk w trakcie wykonywania „Californication” postanowił opuścić charakterystyczną solówkę Johna Frusciante i... sam wyjął smartfona, by nakręcić kręcącą go publiczność. Istna koncertowa incepcja.

Teraz gitarzysta skorzystał z okazji, by wypowiedzieć się szerzej na temat opisywanego zjawiska.

"

Nieczęsto na to uważam, a i sam byłem na koncertach, które chciałem uchwycić na krótkim wideo. Chodzi mi wyłącznie o to długie stanie z telefonem. To jawny i bezczelny brak szacunku dla człowieka za tobą! Nagrać jedną krótką chwilę - pewnie, ale nie brakuje ludzi, którzy zajmują się tym przez cały czas. "

Podejście muzyka Red Hot Chili Peppers wydaje się być jak najbardziej logiczne. Nie ma w końcu nic złego w tym, że ktoś chce mieć pamiątkę, jednak pchanie się z tabletem pod scenę i zasłanianie nim widoku wszystkim za Tobą to już lekka przesada... Warto o tym pamiętać, gdy sami wybieramy się na koncert.

Pełną rozmowę z muzykiem Red Hot Chili Peppers obejrzycie poniżej:

A jaki jest Wasz stosunek do smartfonów na koncertach?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Red Hot Chili Peppers