14.06.2017 11:27

Guns N' Roses zagrał cover AC/DC ku czci zdechłego psa Axla

Strata najlepszego przyjaciela jest bolesna. Z wewnętrznym bólem po odejściu z tego świata ukochanego pieska zmagał się Axl Rose. Postanowił go uhonorować zagraniem piosenki...

Guns N' Roses zagrał cover AC/DC ku czci zdechłego psa Axla
foto: Wayne Drought / Splash News/East News + Dzik Pejnta

Wokalista Guns N' Roses zastąpił Briana Johnsona w 2016 roku. Od tego czasu dobrze zaznajomił się z repertuarem AC/DC. Przydało mu się to także podczas występu ze swoją macierzystą grupą.

Gunsi podczas koncertu 7 czerwca 2017 roku w Zurychu na stadionie Letzigrund wykonali „Whole Lotta Rosie”. Miły ukłon w stronę fanów, ale również coś więcej, gdyż kompozycja została zadedykowana przez Axla jego zdechłej suczce, która wabiła się... Rosie. Futrzak odszedł wcześniej tego samego dnia. Oto co wokalista powiedział ze sceny nim wybrzmiały pierwsze dźwięki numeru:

"

Kiedy zagramy ten utwór nikt nie będzie wiedział, że... kiedy śpiewam ten numer, to w mojej głowie widzę naszego małego psa razem z nami na scenie. Zawsze była tak ku*ewsko radosna. Odeszła nim przyjechaliśmy na koncert. Dedykujemy jej ten utwór. Podczas całego występu myślami będę z Rosie. "

Guns N' Roses niedawno zadedykował „Black Hole Sun” zmarłemu Chrisowi Cornellowi. Tym razem przed Wami muzyczne epitafium dla suczki:

Przypominamy, że Guns N' Roses wystąpi również w Polsce już 20 czerwca 2017 roku. Jako support przed kapelą zaprezentuje się Killing Joke oraz Virgin z Dorotą „Dodą” Rabczewską na wokalu.

Richard Fortus, który jest w szeregach kapeli od 2001 roku i jest najdłużej grającym gitarzystą po odejściu Slasha z kapeli zdradził, że muzycy mają pomysły, które świetnie nadadzą się na nowy album.

Jak Ci się podoba to wykonanie?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Guns N Roses