28.08.2019 13:42

Czy wiesz, że... Hasbro zdobył prawa do nagrań metalowych kapel. Wśród nich Black Label Society

Firma produkująca zabawki ma teraz prawa do płyt Opeth czy In Flames. Jak do tego doszło?

Black Label Society
foto: Romana Makówka / Antyradio.pl

Jak podaje digitalmusicnews.com, Hasbro, firma odpowiedzialna za takie zabawki i gry, jak m.in. Transformers, Monopoly, My Little Pony, czy Twister kupiła firmę Entertainment One (eOne), która posiada prawa do Świnki Peppy oraz PJ Masks, a to właśnie one były łakomym kąskiem dla Hasbro. Firma wydało w sumie 4 mld dolarów. To tylko jednak część tej historii.

Hasbro zdobył prawa do nagrań metalowych kapel. Wśród nich Black Label Society, Opeth i In Flames

eOne to nie tylko zabawki, ale również ogromny gracz w obrębie telewizji, muzyki oraz mediów. Firma posiada prawa do wytwórni Death Row, zatem teraz prawa te przeszły do Hasbro. Co ciekawe eOne nabyło prawa do wytwórni w 2013, przy czym Death Row ogłosił bankructwo w 2006. 

Świnka Peppa jednak woli Bring Me The Horizon?
Świnka Peppa jednak woli Bring Me The Horizon?
Przeczytaj także Świnka Peppa jednak woli Bring Me The Horizon?

Wytwórnia kojarzona jest z hip-hopowymi twórcami, takimi jak Dr. Dre, Snoop Dogg oraz Tupac. Artyści, którzy wydali chociaż jedną płytę w ramach eOne, następny rachunek otrzymają już od Hasbro. Są to m.in. słynne metalowe kapele, takie jak Opeth, In Flames, Hatebreed, High on Fire, Crowbar, Kittie, Throwdown, Black Label Society, Chimaira, Winds of Plague, Within the Ruins, The Contortionist, Ace Frehley, Dope, Whores czy Avatar. Do tej listy należy dorzucić również Wu-Tang Clan, DJ Khaled, Fat Joe, Juvenline, Warren G oraz Sean Kingston.

Czy to może oznaczać, że zobaczymy figurkę Power Rangers przedstawiającą Zakka Wylde'a? A może w zestawie z lalką-kucykiem zobaczymy figurki któregoś muzyka?

Zobacz także: Świnka Peppa zbanowana w Chinach za gangsterkę

Tagi: Duperele Black Label Society