11.05.2018 16:27

Hejterstwo nie zna granic. Fan Stevena Wilsona poleciał do Anglii, by skrytykować jego muzykę

Niektórzy nie znają żadnych ograniczeń. Przekonał się o tym Steven Wilson, który opowiedział o dziwnym przypadku fana, który poleciał z Hiszpanii do Wielkiej Brytanii tylko po to, by skrytykować jego album.

Steven Wilson
foto: Romana Makówka/ Antyradio.pl

Wilson był bohaterem wywiadu z Jonathanem Clarkiem z kanału Q1043 New York. Muzyk opowiedział o najdziwniejszych przypadkach spotkań z fanami, z których definitywnie najciekawsze było spotkanie z dziennikarzem z Hiszpanii, który poleciał do ojczyzny Wilsona tylko po to, by prosto w twarz skrytykować jego najnowszy, inspirowany popem album „To the Bone”.

Pytanie było głównie o singiel promujący album, utwór „Permanating”, który to wywołał małą burzę wśród fanów Stevena Wilsona:

"

„Permanating” było nieco kontrowersyjne dla moich fanów - nie dlatego, że było popowe i dość proste, ale dlatego, że było bardzo wesołe, a według ludzi, moja muzyka kojarzy się z melancholią i mroczniejszymi stronami życia. "

Hiszpański dziennikarz nie polubił albumu Wilsona

Następnie Clark zapytał się o pewnego hiszpańskiego dziennikarza, który poleciał do Wielkiej Brytanii po to, by powiedzieć mu w twarz, że jego album „To the Bone” był według niego słaby:

"

Pisał dla Metal Hammera, więc to może wiele wyjaśniać jeśli chodzi o jego zainteresowania muzyczne. Poleciał do Londynu, żeby powiedzieć mi w twarz, że nienawidzi tej płyty, że jego dziewczyna jej nienawidzi, że jego przyjaciel jej nienawidzi...

W pewien sposób jest to zaszczyt, bo widać było, że się bardzo przejmował. Czuł się związany z muzyką na tyle emocjonalnie, że poleciał cały ten dystans, by powiedzieć mi, że płyta jest beznadziejna. "

To się nazywa prawdziwe poświęcenie dla swojego ulubionego zespołu. Dalibyście radę zrobić coś takiego?

Steven Wilson w Polsce - bilety

Polski koncert Stevena Wilsona odbędzie się 12 lipca 2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu.

  • Platinum - 325 zł
  • Golden - 265 zł
  • VIP - 225 zł
  • Trybuna A1 - 195 zł
  • Trybuna A2 - 245 zł
  • Trybuna B1 - 155 zł

Bilety trafiły do sprzedaży 26 lutego 2018 o godzinie 10:00. Nabywać je będzie można poprzez stronę www.bilety.imprezyprestige.com, a pozostałe wejściówki sprzedawane będą także za pomocą platformy eBilet oraz w sieci salonów Empik w całym kraju.

Kamil Kacperski
Tagi: Duperele Steven Wilson