26.02.2019 16:46

Hit Metalliki w rosyjskim stylu! Posłuchaj "The Unforgiven" zagrany na bałałajce i akordeonie

Takiego coveru jeszcze nie słyszeliście. Czy "The Unforgiven" Metalliki w rosyjskim klimacie brzmi znośnie?

Metallica w rosyjskim stylu
foto: kadr z wideo

Metallica jest bardzo popularna w Rosji - świadczy o tym chociażby fakt, że na koncercie kapeli w ramach festiwalu Monsters of Rock w 1991 w Moskwie zebrało się 1,6 miliarda ludzi, którzy mało nie roznieśli lotniska Tushino. Każde odwiedziny tego zespołu u naszego wschodniego sąsiada jest ogromnym wydarzeniem, które przyciąga dzikie tłumy. Czy zatem kogoś dziwi, że Rosjanie postanowili zagrać jeden z największych hitów Metalliki na bałałajce i akordeonie?

"The Unforgiven" Metalliki w rosyjskim stylu

Serwis Antyradio.pl odnalazł w odmętach internetu kanał Kliukwa Szow, na którym rosyjscy muzycy grają przeróżne covery w rosyjskim stylu. Nie może zabraknąć też odpowiedniego stroju, na który składa się czapka-uszanka czy koszula w paski, którą noszą marynarze. Muzycy nagrali już cover Rammsteina "Sonne", w którym to wystąpił rosyjski niedźwiedź.

Jak brzmi „The Unforgiven” Metalliki zagrane na harfach?
Jak brzmi „The Unforgiven” Metalliki zagrane na harfach?
Przeczytaj także Jak brzmi „The Unforgiven” Metalliki zagrane na harfach?

W podobnym stylu rosyjscy artyści stworzyli przeróbkę przeboju "The Unforgiven", ale tym razem miś nie pojawił się w klipie. Skupione miny muzyków świadczą o tym, że bardzo wczuli się w piosenkę i dali z siebie wszystko, by cover Metalliki zabrzmiał naprawdę epicko.

Metallica zagra koncert w Polsce w 2019

Zespół odwiedzi nasz kraj już niedługo w ramach trasy koncertowej WorldWired Tour. Metallica zagra 21 sierpnia 2019 w Warszawie na PGE Narodowym. Ostatnia wizyta zespołu odbyła się w kwietniu 2018 w Krakowie.

Aleksandra Degórska
Tagi: Metallica Duperele