09.03.2016 16:09

Ile kosztuje dom Franka Zappy?

Posiadłość muzyka w Hollywood Hills idzie pod młotek. Za taki luksus trzeba słono zapłacić.

Ile kosztuje dom Franka Zappy?
foto: LFI / Photoshot / REPORTER / East News; ebay.com; Caryca Pejnta

Chyba każdy prawdziwy fan chciałby zobaczyć, jak wygląda dom idola, a co dopiero mieszkać w takim miejscu! Teraz wielbiciele Franka Zappy będą mogli spełnić swoje marzenie. Jest jednak jeden warunek – trzeba mieć na zbyciu 9 milionów dolarów.

Posiadłość położona jest w Hollywood Hills i muzyk mieszkał w tym miejscu od 1968 roku do 1993. Na dachu domu znajduje się kort tenisowy, dodatkowo do dyspozycji jest basen czy domek dla gości.

Właśnie w tym domu znajduje się pomieszczenie, w którym kiedyś istniało studio nagraniowe Utility Muffin Research Kitchen. Natomiast pod budynkiem znajduje się magazyn, określany przez Zappę „skarbcem”, gdzie muzyk przechowywał cenne dla siebie rzeczy pod kluczem.

Zobaczcie, jak prezentuje się ten dom:

Część kwoty ze sprzedaży zostanie przeznaczona na stworzenie dokumentu o Zappie, za reżyserię którego będzie odpowiadać Alex Winter. Twórca chce wykorzystać w tym obrazie prywatne zbiory muzyka, które zostały odnalezione właśnie w „skarbcu”. Są to m.in. nieopublikowane demo, rodzinne fotografie, nagrania z koncertów, wywiady czy ubrania wykorzystywane podczas trasy koncertowej.

Alex Winter prowadzi obecnie kampanię crowdfundingową. Reżyser chce zebrać 500 tysięcy dolarów i na 9 marca 2016 roku zebrano ponad 118 tysięcy dolarów. Oczywiście w zależności od wpłaconej kwoty fundatorzy dostają nagrody, takie jak chociażby klisze filmowe Zappy.

7 października 2015 roku zmarła była żona Franka - Gail Zappa. Po tym wydarzeniu Winter złożył rodzinie zmarłej propozycję nie do odrzucenia:

"

Od momentu, gdy zmarła Gail, dom stoi pusty. Zaproponowaliśmy najbliższym, że skoro posiadłość i tak zostanie sprzedana, dlaczego nie będzie to część naszej kampanii? "

Zobaczcie również film promujący akcję crowdfundingową:

Nie pierwszy raz fani mogą sprawić sobie posiadłość, w której mieszkała słynne gwiazdy. Pod młotek trafił dom Bruce'a Springsteena, Prince’a z filmu „Purple Rain”, luksusowa posiadłość Trenta Reznora, dom Dave’a Mustaine’a w San Diego czy mieszkanie Iana Curtisa.

Chcielibyście kupić dom Zappy?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Frank Zappa