29.01.2015 15:16

Ile strun ma Twój bas?

Przecież kto ma więcej, ten jest fajniejszy - taka moda... Sprawdźcie jak wyglądają dzisiejsi strunowi rekordziści!

Ile strun ma Twój bas?
foto: Robert Pasbani, twitter.com/MILIVECAST

NAMM, czyli największe targi przemysłu muzycznego na świecie, są dla wielbicieli gitar elektrycznych i basów niczym wesołe miasteczko, cukiernia czy dom publiczny...

Co tam trzy prezentowane tam gitary sygnowane nazwiskiem Gary’ego Holta!

Podczas NAMM, pewien wąsaty człowiek ubrany w zielono-pomarańczowy kubraczek, podejrzanie się uśmiechał... Też byście się uśmiechali, gdybyście trzymali w rękach 24-strunowy bas! Pokaz swoich możliwości dawał już w 2014 roku w tym samym miejscu. Zobaczcie jak brzmi instrument o nazwie „Godzilla”, skonstruowany przez jaskrawego krasnoludka, czyli Chrisa Cardone!

Okazuje się, że to jeszcze nic! Mamy tutaj człowieka, który nie dość, że posiadał 24-strunowy bas już w 2011 roku, to jeszcze zrobił go samodzielnie we własnym domu! 

Poznajcie Knuta Wilhelma Wedø!

Ładnie?

Wynalazca powiedział, że według niego, granie na basie jest teraz prostsze...

"

Ze względu na wielkość i wagę mojego modelu gitary basowej, zwiększenie ilości strun sprawiło, że gra się na nim poręczniej. "

Wojna na ilość strun trwa w najlepsze. Czy niedługo trzeba będzie podwieszać się na suficie, by sięgać do nich wszystkich? Ci basiści pewnie popłakują, gdy przychodzi moment, w którym muszą nastroić instrument...

Magda Słomka
Tagi: Duperele