18.01.2016 17:43

Iron Maiden wyda grę RPG na komórki

Lubicie słuchać Iron Maiden na telefonie podczas podróży autobusem? A może wolelibyście umilać sobie czas grą związaną z kapelą? Niedługo będzie to możliwe.

Iron Maiden wyda grę RPG na komórki
foto: ironmaidenlegacy.com

Na systemy iOS i Android powstanie „Iron Maiden: Legacy Of The Beast”. Będzie to darmowy RPG wykorzystujący elementy związane z okładkami czy twórczością brytyjskich heavymetalowców. Gra powstała we współpracy Iron Maiden ze studiami Roadhouse Interactive i 50cc Games.

Na czym ma polegać sama rozgrywka? Gracz wcieli się w zespołową maskotkę - Eddiego pod postacią z różnych płyt grupy. Każda forma będzie się wiązać z innymi mocami, które przydadzą się w wirtualnym świecie. Będziemy mogli przeżyć na ekranie takie przygody, jak podróż w czasie czy zwiedzanie odmiennych światów. A na ścieżce dźwiękowej nic innego, jak dobrze znane kawałki kapeli z różnych okresów działalności, w tym też nieznane wcześniej wykonania koncertowe. Udźwiękowieniem gry zajął się Tony Newton pod czujnym okiem Steve'a Harrisa.

Basista zespołu bardzo cieszy się z faktu, że Iron Maiden trafi na urządzenia mobilne:

"

Zawsze uważaliśmy, że nasza muzyka i wizerunek Eddiego doskonale pasują do gier. Na stworzenie podobnego projektu mieliśmy ochotę od czasu „Ed Huntera” z 1999 roku. Teraz mamy 2016 i wszystko może zostać wykonane na smartfona, co czyni grę dostępną dla naszych fanów i graczy na całym świecie. "

Ciepłych słów odnośnie projektu, jak i samej formacji, nie szczędzi James Hursthouse, dyrektor Roadhouse Interactive:

"

Jako wieloletni fan zawsze twierdziłem, że muzyka, teksty i postacie z okładek płyt Iron Maiden idealnie nadają się na podstawę dla gry RPG. Mamy zamiar trafić do ogromnej liczby użytkowników, w tym też do tych, którzy wcześniej nie zetknęli się z twórczością Iron Maiden. "

Data premiery gry jest zaplanowana na lato 2016 roku - bliższe szczegóły nie są póki co znane. Nie udostępniono też jeszcze screenów z gry ani gameplaya. Zespół opublikował za to pierwszą grafikę związaną z „Iron Maiden: Legacy Of The Beast”:

Rozgrywka będzie pewnie jeszcze przyjemniejsza ze słuchawkami Iron Maiden na uszach oraz z piwem Trooper 666 w ręku. Miejmy nadzieję, że gdy Adrian Smith zainstaluje już na swoim telefonie opisywaną aplikację to nie zgubi już więcej aparatu, zwłaszcza, jeśli będzie miał na nim nagrane partie gitary. Nie możecie się już doczekać premiery gry? Oczekiwanie na nią możecie sobie umilić innymi tytułami. Może zainteresuje Was coś z naszego zestawienia 10 rockowych i metalowych muzyków w grach komputerowych.

Czekacie na RPG-a od Iron Maiden?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Iron Maiden