24.06.2016 16:00

Islandzki komentator został wokalistą blackmetalowym

Przynajmniej w tej zabawnej przeróbce przygotowanej przez internautę. Zobaczcie połączenie sportowych emocji z naprawdę ciężkim brzmieniem.

Islandzki komentator został wokalistą blackmetalowym
foto: kadr z wideo + Bóg Pejnta

Kojarzycie islandzkiego komentatora? Nawet jeśli należycie do tej cichszej części społeczeństwa, której specjalnie nie ekscytują Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej odbywające się w 2016 roku we Francji, mieliście wiele okazji by usłyszeć o Gudmundurze Benediktssonie. Sprawozdawca błyskawicznie stał się hitem internetu.

Trzeba przyznać, że nie bez powodu. Relacjonując spotkanie Islandii z Austrią autentycznie oszalał, gdy jego rodak, Arnór Ingvi Traustason, strzelił bramkę w 94 minucie meczu. Dzięki niej Islandia wygrała i dostała się do 1/8 finału Euro, powody do radości miał więc w pełni uzasadnione. Gummi Ben błyskawicznie stał się bohaterem licznych memów i internetowych przeróbek.

O taką wersję aż się prosiło od samego początku. Komentator - jak sam przyznał - stracił głos i wydobywał z siebie prawdziwie nieludzkie dźwięki. A do jakiej muzyki takowe pasują najbardziej? Wszyscy doskonale, wiemy, że do najcięższych odmian metalu, gdzie potrafiły się już popisać nawet koty czy psy oraz... Dave Grohl. Tym razem pentagram jest jeden, a bramki są dwie.

Jak islandzki komentator sprawdził się w roli blackmetalowego wokalisty? Lepiej niż można by było przypuszczać. Autora tego niecodziennego połączenia należy pochwalić za dobór materiału, który podłożył pod ten ekstatyczny komentarz. Utwór, na który się zdecydował, pochodzi z debiutanckiego „Söngvar elds og óreiðu” islandzkiej grupy Misþyrming z 2015 roku.

Gotowi na blackmetalowo-piłkarskie emocje? Odpalajcie:

Czujecie blackmetalowy niedosyt? Na początek możemy Was nauczyć rozróżniać poszczególne odmiany tego gatunku muzycznego. Następnie mamy też dla Was szpitalny black metal i ciężki przypadek śląskiej bestii z Kopalnioka. Kiedy już poznacie wszystkie mroczne tajniki mocnej muzyki, możecie spokojnie ruszyć na miasto...

Podoba Wam się nowa rola islandzkiego komentatora?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele